S nízkonákladovými společnostmi kolem světa za hubičku

S nízkonákladovými společnostmi kolem světa za hubičku

Máte za to, že léto a respektive čas dovolených je definitivně u konce? Chyba lávky, stále se nabízí bezpočet exotických destinací, které vás přivítají s otevřenou náručí po celý rok. A pokud vysokým teplotám a šumění moře neholdujete, stále se nabízí alternativa v podobě zasněžených plání v Alpách. Dnes se však nebudeme zabývat tím, kam byste měli vyrazit, ale jak cestovat co nejlevněji. A protože nejrychlejší a nejpohodlnější způsob cestování je létání, prozradíme vám, kde seženete ty nejlevnější letenky.

Za letenku můžete zaplatit málo i hodně

Ceny letenek se pohybují v různých cenových relacích a méně zkušený cestovatel netuší, že do jedné a té samé destinace se může dostat s několikanásobně nižšími náklady. Na levné letenky se můžete podívat zde – schválně jejich ceny porovnejte s cenami, za které jste létali doposud. Klíčový je totiž výběr letecké společnosti. Chcete-li létat opravdu levně, zapomeňte na business třídu u prestižních leteckých společností a orientujte se na nízkonákladové lety. Obavy však nejsou na místě. Známé nízkonákladové společnosti vlastní totožná letadla a jediný rozdíl tkví v celkovém komfortu. Pro vaši představu bychom mohli cestování nízkonákladovkami přirovnat k přepravě vozem stejné značky v základní a plné výbavě. Na místo se dostanete tak jako tak, ale budete se muset smířit s menším pohodlím. S přihlédnutím k tomu, že i do nejvzdálenějších míst cestujeme deset až patnáct hodin, je úspora v řádu několika desítek tisíc dostatečnou satisfakcí i za nižší komfort. Pokud se mezi leteckými společnostmi příliš neorientujete, zvolte letenky Ryanair. Společnost funguje již od roku 1985 a momentálně vypraví na 1400 letů denně a to do více než 160 destinací.

Roli hraje i termín rezervace letenky

Dalším faktorem, který ovlivňuje cenu letenek, je termín letu. Pořídíte-li letenky v dostatečném předstihu, ušetříte za ně nemalý peníz. To samé paradoxně platí i těsně před odletem. I u letenek zakoupených na poslední chvíli můžete počítat s výraznou slevou. Tedy za předpokladu, že na vás nějaké zbudou. Tak na co ještě čekáte levné letenky můžete zakoupit na letenky.sk. Foto: sxc.hu

Publikováno: 02. 10. 2013

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: leteky | levné letenky | nízkonákladové lety | ryanair