Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

S nízkonákladovými společnostmi kolem světa za hubičku

Máte za to, že léto a respektive čas dovolených je definitivně u konce? Chyba lávky, stále se nabízí bezpočet exotických destinací, které vás přivítají s otevřenou náručí po celý rok. A pokud vysokým teplotám a šumění moře neholdujete, stále se nabízí alternativa v podobě zasněžených plání v Alpách. Dnes se však nebudeme zabývat tím, kam byste měli vyrazit, ale jak cestovat co nejlevněji. A protože nejrychlejší a nejpohodlnější způsob cestování je létání, prozradíme vám, kde seženete ty nejlevnější letenky.

Za letenku můžete zaplatit málo i hodně

Ceny letenek se pohybují v různých cenových relacích a méně zkušený cestovatel netuší, že do jedné a té samé destinace se může dostat s několikanásobně nižšími náklady. Na levné letenky se můžete podívat zde – schválně jejich ceny porovnejte s cenami, za které jste létali doposud. Klíčový je totiž výběr letecké společnosti.

Chcete-li létat opravdu levně, zapomeňte na business třídu u prestižních leteckých společností a orientujte se na nízkonákladové lety. Obavy však nejsou na místě. Známé nízkonákladové společnosti vlastní totožná letadla a jediný rozdíl tkví v celkovém komfortu. Pro vaši představu bychom mohli cestování nízkonákladovkami přirovnat k přepravě vozem stejné značky v základní a plné výbavě. Na místo se dostanete tak jako tak, ale budete se muset smířit s menším pohodlím. S přihlédnutím k tomu, že i do nejvzdálenějších míst cestujeme deset až patnáct hodin, je úspora v řádu několika desítek tisíc dostatečnou satisfakcí i za nižší komfort. Pokud se mezi leteckými společnostmi příliš neorientujete, zvolte letenky Ryanair. Společnost funguje již od roku 1985 a momentálně vypraví na 1400 letů denně a to do více než 160 destinací.

Roli hraje i termín rezervace letenky

Dalším faktorem, který ovlivňuje cenu letenek, je termín letu. Pořídíte-li letenky v dostatečném předstihu, ušetříte za ně nemalý peníz. To samé paradoxně platí i těsně před odletem. I u letenek zakoupených na poslední chvíli můžete počítat s výraznou slevou. Tedy za předpokladu, že na vás nějaké zbudou. Tak na co ještě čekáte levné letenky můžete zakoupit na letenky.sk.

Foto: sxc.hu