Jóga je skvělý pomocník v uspěchaném životě. Jaké pozitivní účinky vám přinese?

Ať se nám to líbí, nebo ne, žijeme ve velmi uspěchaném světě. Každým dnem se na nás ze všech stran valí stres, povinnosti, práce a spousta nejrůznějších starostí. Nikdy v minulosti neměl průměrný člověk tolik psychické, a přitom tak extrémně nízké množství fyzické zátěže. Přesně proto nesmíte zapomínat na pravidelný pohyb. Jak začít?

Nenáročná cesta pro každého

Nikdo neříká, že musíte několikrát týdně dřít ve fitku nebo se snažit o vrcholové výkony. Průměrného člověka musí zajímat hlavně udržení nejen psychické, ale i maximální fyzické pohody. Jednou z nejoblíbenějších cest, jak dosáhnout daného cíle, je samozřejmě světoznámá jóga. Ta se stává životním stylem statisíců lidí už po několik tisíc let.

Není se čemu divit, protože s sebou přináší tak velké množství benefitů, že se jen těžko dají vyjmenovat všechny. Mezi ty nejpodstatnější však patří celkové odbourání stresu, což je v dnešní době naprostý základ spokojeného života.

Příjemnější život

Zároveň se bavíme o ověřené rehabilitační pomůcce, s jejíž pomocí dokážete snadno zlepšit flexibilitu těla, posílíte svaly a hluboký stabilizační systém. Zmíněné aspekty jsou důležité hlavně u jedinců, kteří sedí celé hodiny u počítače, případně televize. Příjemným benefitem je i pomoc při hubnutí, jelikož pravidelné cvičení prokazatelně pálí spoustu kalorií.

Mnoho z vás se nejspíš bojí a říká si, jak vlastně máte začít s jógou. Je to ta pravá cesta pro vás? Nevadí, když budete mít nadváhu? Není nutné se ničeho obávat. Toto cvičení se hodí pro každého jedince.

Správný začátek

Na začátku své cesty si dávejte pořádný pozor, raději si vše pomalu zkoušejte a hlídejte si správnou techniku jednotlivých pozic. V dnešní době nejste ani zdaleka naštěstí sami, stejně jako nemusíte ihned vyhledávat zkušené učitele. Potřebnou pomoc získáte totiž online.

Spoustu spokojených ohlasů si zasloužil například e-shop Yoga Story, jenž je vedený Janou Voráčkovou – zkušenou lektorkou jógy. Ve zmíněném obchodu v mžiku pořídíte celou řadu šikovných pomůcek, díky nimž hlouběji proniknete do světa jógy.

Populární jsou třeba jógové karty, které zobrazují celkem čtyřicet devět různých pozic, takže získáte inspiraci a sestavíte si vlastní sekvenci raz dva. Samozřejmě nesmí chybět ani kvalitní podložky, sójové svíčky, krystalová mlha, meditační karty s uklidňující hudbou a další položky.

Pomalu a jistě

Nesnažte se ihned zvládat všechny pozice a přemáhat své tělo. Klíč k úspěchu tkví spíše v postupném učení se, naprostém klidu a užívání si sebe sama. Přece jen vám jde o vaše zdraví, které byste příliš nepodpořili, kdybyste si něco udělali. Chcete-li však začít, určitě si nenechte ujít pořádné vybavení z daného e-shopu.

Publikováno: 12. 07. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Zuzana Vlčková.