Výběr advokáta nepodceňujte. Na co si dát pozor?

Výběr advokáta nepodceňujte. Na co si dát pozor?

Situací, kdy je vhodné či nezbytné kontaktovat advokáta, je nespočet. Ale na koho se obrátit? Ještě než zavoláte konkrétnímu jednotlivci nebo do konkrétní advokátní kanceláře, přečtěte si následující doporučení. K nejdůležitějším kritériím patří bezproblémová komunikace a to, aby vám dotyčný poskytl všechny potřebné informace. Vybrat advokáta není vůbec snadné. V České republice jich působí cca devět tisíc a kategorie advokátní kancelář Praha pak tvoří zhruba třetinu.

Kvalifikace a reference

V prvé řadě jasně definujte důvod, kvůli kterému se chcete na advokátní kancelář Praha či v jiném městě obrátit. Advokáti se specializují na různé obory a měli byste proto kontaktovat někoho, kdo má zkušenosti v dané oblasti. Pro představu – chcete-li vyřešit rozvod či dědické řízení, nebudete hledat odborníka na trestní právo. Rozdíl mezi advokátem jednotlivcem a advokátní kanceláří spočívá v rozsahu nabízených služeb. V advokátní kanceláři pracuje více odborníků a oblast specializace je tak logicky podstatně širší. Máte-li ve svém okolí někoho, kdo v minulosti řešil podobný problém, neváhejte se dotyčného zeptat na zkušenosti s advokátem, jehož služby využil. V případě spokojenosti získáte jistotu, že vaše peníze nepřijdou nazmar. A jak již zaznělo v úvodu, velmi důležitým aspektem spolupráce je perfektní komunikace. Někteří advokáti, byť jsou jejich schopnosti na vysoké úrovni, s klienty komunikují jen minimálně a téměř je o vývoji případu neinformují. To vám na klidu příliš nepřidá.

Zohledněte lokalitu, ušetříte spoustu peněz

Jste z Prahy? Pak by vás měl zajímat advokát Praha. Počítejte s tím, že nezaplatíte pouze za služby, ale také za přesuny advokáta z jeho sídla k soudu. Není přitom jediný důvod, proč byste měli zbytečně platit za kilometry. Něco jiného jsou samozřejmě případy, které si žádají naprostou špičku v oboru – pak se vám vyplatí pozvat pražského advokáta třeba až na Severní Moravu.

Publikováno: 02. 03. 2018

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: advokát praha | advokátní kancelář praha | jak vybrat advokáta