Kam letos na dovolenou v Chorvatsku? Tipy pro rok 2019

Kam letos na dovolenou v Chorvatsku? Tipy pro rok 2019

Chorvatsko patří mezi oblíbené dovolenkové země, neboť nabízí prosluněné pláže, čisté a teplé Jadranské moře a krásnou přírodu. V neposlední řadě jsou to též velice dobrá dostupnost z ČR a nízká cena dovolené, které ho řadí mezi TOP destinace u českých turistů.

Kde se ubytovat?

Ubytování zde naleznete doslova na každém rohu. Záleží na tom, čemu dáváte přednost. Dovolenou můžete strávit v kempu, mobilním domě, apartmánu, penzionu, nebo si dopřejete veškerý komfort, jenž nabízí dobře vybavený hotel. Hotely Chorvatsko jsou tu na úrovni od dvou hvězdiček až po luxusní pětihvězdičkové. Mezi nejžádanější patří ty, které se nachází v těsné blízkosti pláže a mají pokoje s přímým výhledem na moře.

Vyberte si ubytování dle vašich požadavků

Chorvatsko hotely můžete jednoduše vybírat dle individuálních kritérií. Dáváte přednost rušnému místu, kde to žije i v noci, nebo raději upřednostňujete klid? Jak daleko jste ochotni chodit na pláž? Plánujete zůstávat pouze na jednom místě, nebo byste rádi poznali blízké okolí? Jakou formu stravování upřednostňujete?

Pro rodiny s dětmi

Na cestování s malými dětmi jsou připraveny hotely vybavené bazény nacházející se v blízkosti písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. V těchto hotelech nechybí dětské hřiště, postýlka, jídelní židlička a další vybavení, které dětem pobyt jednoznačně zpříjemní.

Pevnina, nebo ostrovy?

Pevninská část Chorvatska rozprostírající se u Jaderského moře se skládá ze severní Dalmácie, kam spadají letoviska Zadar, Biograd na Moru, Vodice a Šibenik. Střední Dalmácie je oblast kolem Splitu, z nichž nejvýznamnější jsou města Omiš, Makarska a Trogir. Jižní Dalmácie vede od Gradacu po Dubrovník. Co se týká ostrovní části, mezi nejnavštěvovanější patří Istrijský poloostrov s městy Pula, Umag, Novigrad a Rovinje. Turisté též nedají dopustit na ostrovy Vis, Brač, Rab, Korčula a Pag.

Publikováno: 26. 02. 2019

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam