Jak by se vám líbilo ušetřit na povinném ručení?

Jak by se vám líbilo ušetřit na povinném ručení?

Život není procházka růžovým sadem a nebezpeční na nás číhá téměř na každém rohu. A někdy i tam, kde bychom to opravdu nečekali. Proti mnohým rizikům se naštěstí můžeme pojisti a proti některým dokonce musíme. Motoristé by mohli vyprávět – s železnou pravidelností totiž hradí pojištění z odpovědnosti z provozu vozidla. Povinné ručení, chcete-li. Nepatříte-li mezi 200 – 300 tisíc majitelů motorových vozidel, kteří na cesty pravidelně vyráží nepojištění, pravděpodobně si lámete hlavu, jak na „povinku“ ušetřit. Jízda bez sjednaného povinného ručení je hazard, který se vám může řidiči vymstít. Raději o neplacení ani neuvažujte a poohlédněte se po levnější alternativě.

Levnější povinné ručení máte na dosah ruky

Ceny pojištění se v posledním kvartálu minulého roku a na začátku toho letošního zvedly a nejvíce postihla takzvané „rizikové“ řidiče. Tedy ty, kteří v minulosti přišli o bonus, ale také obyvatele větších měst a mladší ročníky. Pojišťovny přistupovaly k navýšení cen pojistného individuálně, ale podražily téměř všechny. Pokud nyní platíte více i vy, pusťte se do mapování trhu a přejděte ke konkurenci. Povinné ručení srovnání nezabere příliš mnoho času – stačí se podívat na některý ze webových srovnávačů a nechat si zobrazit aktuální nabídky. Jedním z nejnavštěvovanějších je portál ušetřeno.cz, který disponuje aktuálními sazebníky a zaručuje tak velmi přesné porovnání produktů.

Ušetřete ještě více

Povinné ručení kalkulačka však není jediný užitečný nástroj, který na ušetřeno.cz najdete. Chcete-li uspořit ještě zajímavější částky, nepřehlédněte srovnání dodavatelů energií, poskytovatelů půjček nebo spořících produktů. Vraťme se však ještě na chvíli k pojištění. Kromě povinného ručení lze porovnat také cestovní pojištění. Ač to tak možná nevypadá, léto a čas dovolených tu bude co by dup a bez pojistného krytí se do zahraničí raději nepouštějte. Nechce-li se vám na pobočku, nevadí. Na webu najdete podrobné instrukce, díky kterým si jednoduše sjednáte cestovní pojištění online. S ušetřeno.cz ušetříte nejen spoustu peněz, ale i času.