Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jak vybrat povlečení dle materiálu?

Žádná pořádná domácnost se neobejdete bez kvalitního povlečení. Zejména v ložnici tvoří nedílnou součást vybavení, má praktický účel, ale zároveň zajišťuje i patřičnou eleganci a design místnosti. V případě, že se chystáte na výběr nového ložního povlečení, nebo jej chcete využít pro jiné účely, je nutné se zaměřit hlavně na materiály.

Bavlněné povlečení

Klasiku představuje povlečení, jež je vyrobené z bavlny. Tento materiál je oblíbený takřka odnepaměti, a to především díky svým perfektním vlastnostem. Bavlněné povlečení totiž oceníte hlavně díky jeho měkkosti, přičemž je velmi pružné. Nemusíte se bát ani toho, že vám způsobí nějaké alergické reakce, bavlna je obecně příjemným materiálem na dotyk. Počítejte však s tím, že povlečení z tohoto druhu materiálu by se před použitím mělo vždy žehlit.

Další možnosti

Alternativou k bavlně může být kupříkladu povlečení z mikrovlákna. Jedná se o moderní materiál, který se při výrobě návleků na polštáře a deky používá ve větší míře jen pár let, už si však získal mimořádnou popularitu. A to zejména díky své dlouhé životnosti, jež je dána pevností a barevnou stálostí. Ani po desítkách vyprání nepoznáte, že povlečení z mikrovlákna již není nejnovější. Stejně jako bavlna se mikrovlákno vyznačuje vysokou savostí, jemností a je příjemné na dotyk. Nevýhodou může být přeci jen vyšší pořizovací cena.

Další možnosti představují třeba flanelové a krepové druhy povlečení. Oba se vyrábějí z bavlny, ovšem jinými metodami nežli klasické bavlněné povlečení. Jak krep, tak i flanel se nemusejí žehlit, což ocení zejména lidé, kteří v domácnosti nechtějí ztrácet čas a energii zdlouhavými domácími pracemi.

Prodejce povlečení na internetu

Kvalitní povlečení do ložnice a dalších místností nabízí společnost Mikaton.cz. V jejím sortimentu najdete nepřeberné množství produktů v mnoha barevných verzích a velikostech. Kromě toho eshop firmy poskytuje rovněž zboží z oblasti galanterie, což jsou praktické věci hlavně pro domácí hospodyňky, jež si například rády nějaké drobné vady na oblečení či povlečení vyspraví samy pomocí jehly a nití.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *