Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Auto-moto

Kamera do auta: Nejlepší přítel každého řidiče

Je kamera v autě zbytečnost, nebo naopak výhodná investice, která se vám může vrátit i s úroky? Až prosince roku 2014 jsem byl pevně rozhodnut, že za předním sklem mého vozu nemá „černá skříňka“ co pohledávat. Ostatně k tomu nebyl jediný důvod – dvacetiletá praxe za volantem, striktní dodržování předpisů a maximální ohleduplnost k ostatním – měl jsem za to, že i v případě nehody zaviněné třetí stranou bude má nevina snadno prokazatelná. Můj bratr měl opačný názor a tak mi pod stromeček nadělil nového spolucestujícího… Jen o pár dní později jsem na kamery do auta nedal dopustit.

Vše pěkně popořádku. Můj nový elektronický kamarád se chlubil HD rozlišením, 2“ LCD monitorem a umožňoval nahrávání v až 15 minutových sekcích. Bylo mi líto, nechat ho zahálet v krabičce, takže jsem i navzdory své skepsi kameru na druhý den ubytoval začal používat. Den na to se ukázalo, že jsem udělal dobře.

V naší rodině se 2. svátek vánoční nese v duchu návštěv příbuzných. Vyrazili jsme těsně před polednem a na druhé křižovatce se „TO“ stalo. Z protisměru se vyřítilo postarší Audi a nedalo mi přednost. Airbagy naštěstí zareagovaly rychle a pominu-li šok a lehký otřes mozku, vyšla posádka našeho auta bez větší újmy. O vozidle samotném se to bohužel říct nedalo. Ještě horší bylo zjištění, že řidič-viník z místa nehody ujel. A to byl moment, kdy jsem docenil bratrův dárek.

Záznam, který pořídila má kamera do auta, jsem předal policii. Zanedlouho přišlo další překvapivé zjištění. Policisté viníka dopadli ještě v ten samý den – pár desítek minut po nehodě totiž boural znovu, tentokrát do autobusové zastávky (v té době naštěstí prázdné). Řídil pod vlivem alkoholu a byl celostátně hledaný za loupežné přepadení. Videosekvence pomohla policistům s identifikací a ušetřila spoustu času. Teď už vím, že se ji vyplatí mít po ruce. Člověk nikdy neví, kdo se mu může při cestování připlést do cesty…

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *