Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Elektronika

Kamerový systém spolehlivě ochrání váš majetek. Co byste o něm měli vědět?

Bezpečnost a ochrana majetku jsou v dnešní době hojně diskutovaným tématem, a to nejen ve firmách, ale i v domácnostech. Možností, jak nemovitost zabezpečit a zamezit tím vniku nepovolané osoby, je poměrně dost, ovšem málokteré opatření funguje tak efektivně jako právě kamerový systém. Jde o ideální doplněk k prvkům tzv. pasivní ochrany, jako jsou bezpečnostní bezpečnostní dveře nebo okenní mříže. Vynikající výsledky však odvádí i samostatně.

Psychologický aspekt jako prevence

Kamerové systémy patří mezi spolehlivé zdroje důkazního materiálu. Pokud ke vloupání do objektu dojde, policie díky nahrávce mnohem snadněji identifikuje pachatele. V praxi může záznam posloužit také zaměstnavateli při pátrání po původci krádeží na dílně apod. Ale nabízí se i jiný úhel pohledu. Soustava kamer může potenciálního pachatele od protiprávního jednání odradit. Fakt, že se v rodinném domě, firemním areálu nebo na jiném místě nachází zařízení, které okamžitě detekuje přítomnost cizí osoby a ihned na to upozorní bezpečnostní agenturu, je pro pro většinu zlodějů rozhodující.

Bezúdržbový a neúnavný

O kamerový systém se uživatel nemusí nijak zvlášť starat. Zařízení si žije vlastní životem, respektive se chová v souladu s nastavením a nevznikají tak dodatečné náklady. Co se před objektivem děje, lze sledovat z jakéhokoliv zařízení přes internet.

Kamerový systém lze nastavit tak, aby v případě detekce pohybu v definované zóně spustil alarm, poslal SMS enbo e-mail. V současné době je dostupné široké spektrum zařízení, která jsou určena do specifických podmínek. Výjimkou nejsou vodotěsné kamery, ale ani kamery s integrovaným nočním viděním. Nejprodávanější jsou tzv. IP kamery s vysoce kvalitním obrazem, jež se po počítačové síti přenáší bezdrátově (Wi-Fi) i přes kabel. Starší analogovou technologii pak nahradil AHD kamerový systém umožňující její levnou rekonstrukci.

Pokud vás možnost ochrany majetku pomocí kamerového systému zaujala, přečtěte si o možnostech jednotlivých variant více na stránkách společnosti Sikur Systems kamerovysystem.cz. Specialista na kamerový systém Praha má pobočky také v Brně a ve Frýdku-Místku.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *