Kamerový systém spolehlivě ochrání váš majetek. Co byste o něm měli vědět?

Kamerový systém spolehlivě ochrání váš majetek. Co byste o něm měli vědět?

Bezpečnost a ochrana majetku jsou v dnešní době hojně diskutovaným tématem, a to nejen ve firmách, ale i v domácnostech. Možností, jak nemovitost zabezpečit a zamezit tím vniku nepovolané osoby, je poměrně dost, ovšem málokteré opatření funguje tak efektivně jako právě kamerový systém. Jde o ideální doplněk k prvkům tzv. pasivní ochrany, jako jsou bezpečnostní bezpečnostní dveře nebo okenní mříže. Vynikající výsledky však odvádí i samostatně.

Psychologický aspekt jako prevence

Kamerové systémy patří mezi spolehlivé zdroje důkazního materiálu. Pokud ke vloupání do objektu dojde, policie díky nahrávce mnohem snadněji identifikuje pachatele. V praxi může záznam posloužit také zaměstnavateli při pátrání po původci krádeží na dílně apod. Ale nabízí se i jiný úhel pohledu. Soustava kamer může potenciálního pachatele od protiprávního jednání odradit. Fakt, že se v rodinném domě, firemním areálu nebo na jiném místě nachází zařízení, které okamžitě detekuje přítomnost cizí osoby a ihned na to upozorní bezpečnostní agenturu, je pro pro většinu zlodějů rozhodující.

Bezúdržbový a neúnavný

O kamerový systém se uživatel nemusí nijak zvlášť starat. Zařízení si žije vlastní životem, respektive se chová v souladu s nastavením a nevznikají tak dodatečné náklady. Co se před objektivem děje, lze sledovat z jakéhokoliv zařízení přes internet. Kamerový systém lze nastavit tak, aby v případě detekce pohybu v definované zóně spustil alarm, poslal SMS enbo e-mail. V současné době je dostupné široké spektrum zařízení, která jsou určena do specifických podmínek. Výjimkou nejsou vodotěsné kamery, ale ani kamery s integrovaným nočním viděním. Nejprodávanější jsou tzv. IP kamery s vysoce kvalitním obrazem, jež se po počítačové síti přenáší bezdrátově (Wi-Fi) i přes kabel. Starší analogovou technologii pak nahradil AHD kamerový systém umožňující její levnou rekonstrukci. Pokud vás možnost ochrany majetku pomocí kamerového systému zaujala, přečtěte si o možnostech jednotlivých variant více na stránkách společnosti Sikur Systems kamerovysystem.cz. Specialista na kamerový systém Praha má pobočky také v Brně a ve Frýdku-Místku.

Publikováno: 24. 03. 2021

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam