Kamera do auta jako „must have“ aneb 4 důvodů, proč ji musíte mít i vy!

Kamera do auta jako „must have“ aneb 4 důvodů, proč ji musíte mít i vy!

V případě kamery do auta nejde o to být „in“ - zařízení, které se objevuje za čelním sklem stále častěji, se může řidiči hodit v mnoha různých situacích. Kromě toho, že zaznamenává dění na silnici během jízdy, může zůstat v nahrávacím módu i v době, kdy automobil stojí na parkovišti. Pokud s pořízením autokamery stále váháte, protože vám je líto utratit několik tisíc korun, určitě si přečtěte následující 4 důvody. Prozradíme vám, proč s nákupem neotálet ani minutu.

1. Záznam nehody

Dopravní nehoda je vskutku nepříjemný zážitek, který se může stát noční můrou, když viník nepřizná, že ke střetu vozidel došlo kvůli němu. A právě v takové chvíli přichází kamera do auta vhod – platná legislativa považuje záznam za důkazní materiál. Dostanete-li se k soudu, kamera zastane funkci nejlepšího obhájce. Co se týče obsluhy, je velmi snadná a nenáročná. Kameru lze nastavit na automatické nahrávání po nastartování vozidla.

2. Hlídač zaparkovaného vozu

Necháváte automobil na odlehlejších parkovištích nebo v podzemních garážích? Situace, kdy se vandal jen tak pro zábavu vyřádí na laku, případně se pokusí o násilné vniknutí do vozu, nejsou ničím neobvyklým. Naštěstí pro řidiče existuje možnost, jak získat důkazní materiál – samozřejmě pomocí autokamery.

3. Kladivo na pojišťovací podvody

Někteří lidí jsou schopni pro peníze riskovat zdraví. Bohužel se to stává i na pozemních komunikacích, kde chodec úmyslně vstoupí do vozovky bezprostředně před projíždějícím automobilem. Díky kameře do auta budete mít důkaz, že jste dodrželi pravidla silničního provozu, a že si dotyčný může za zranění sám.

4. Natáčení zajímavých věcí

Opravdu se vám nikdy nestalo, že jste při řízení zahlédli něco, co byste rádi ukázali rodině či přátelům? Autokamera se stane vašim věrným druhem, který natočí zajímavá místa a zachytí nečekané události.

Publikováno: 29. 05. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam