Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Blíží se podzim. Jak na zrádné období připravit imunitu?

V létě jsme si od viróz odpočinuli, ovšem s příchodem podzimních měsíců je organismus mnohem zranitelnější. A to nejen v souvislosti s koronavirem. Neměli bychom zapomínat ani na ostatní respirační či jiná onemocnění – a snažit se o celkové posílení imunity. Základním kamenem je zdravá životospráva, dostatek vitamínů a vyvážená střevní mikroflóra. Jaké konkrétní kroky můžete podniknout, abyste si nejbarevnější období v roce užili s úsměvem na rtech a nemuseli trávit čas v posteli s hrnkem horkého čaje?

V centru pozornosti je vitamín C

„Zázračné céčko“, to je vitamín C, který je pro správné fungování lidského organismu nepostradatelný. Optimální denní dávka je 200 mg, v průběhu chladnější části roku ji však můžete i zdvojnásobit. Pokud ovoci a zelenině s obsahem kyseliny askorbové příliš nedáte, sáhněte po kvalitním doplňků stravy. Třeba po česnekové sušině – produktu Allicor Super, který obsahuje komplex potřebných vitamínů. Kromě céčka se v tabletách nachází také vitaminy A, B6, B12 a D. Přírodní přípravek vyrábí česká Naturvita a seženete ho online v Gigalékárně.

Pochutnejte si na kvašených potravinách

Proč by měly být fermentované (kvašené) potraviny nedílnou součástí kúry pro posílení imunity? Jsou v nich obsažena probiotika, která zlepšují stav mikroflóry – a ta má pozitivní vliv na tvorbu bílých krvinek. A to není vše, kvašená strava podporuje tvorbu serotoninu, což je hormon odpovědný za psychickou pohodu.

Odpočinek i pohyb

Spánkový deficit musíte na podzim dohnat – a rozhodně dále neprohlubovat. Během spánku se vytváří nové imunitní buňky a „nabíjí“ se ty stávající. Vydatný spánek je proto stejně důležitý jako pohyb, v rámci kterého se zase vyplavují škodliviny.

Blahodárný vliv na imunitu má také abstinence. Omezíte-li alkohol na minimum, organismus vám za to poděkuje. A samozřejmě i za to, když zlomíte poslední cigaretu. Kouření výrazně snižuje obranyschopnost a vytváří příhodné podmínky pro rozvoj závažných onemocnění.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.