Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Kapverdy: Místo, kde můžete prožít dovolenou snů

Ideální dovolená je velmi subjektivní pojem. Někdo si ji představuje za severním polárním kruhem, jiný si vystačí s pohledem na Slapy… Ale přesto – většinu lidí to táhne k teplému podnebí, čistému moři a exotice. Jenomže kterou destinaci zvolit právě nyní? Přelom podzimu a zimy perfektní příležitostí pro návštěvu Kapverdských ostrovů. Proč byste ji měli dát šanci? Důvodů je víc než dost.

Proč právě dovolená Kapverdy? Třeba proto, že prozatím nepatří k „profláknutým“ místům, kde potkáte Čecha na každém rohu. Popravdě je zde turistický ruch velmi příjemný a pláže rozhodně nejsou přelidněné. Takže pokud si rádi užíváte chytání bronzu, koupání a vodní sporty bez početného publika, máte šanci si vše užít pouhých šest hodin letu z Prahy. Od půlkruhu osmi větších a několika menších ostrovů sopečného původu vás nedělí ani zdaleka tolik kilometrů jako od „obvyklých“ tropických destinací.

Na Kapverdách na vás čeká prosluněné počasí (podle statistik zde 350 dní v roce svítí sluníčko), nekonečné pláže, ale také vynikající kuchyně a zajímavá kultura. To vše je lemováno čistým mořem, které sice není tak teplé jako Karibik, ovšem přesto nabízí skvělé osvěžení.

Samostatnou kapitolu tvoří místní obyvatelé. Jakékoliv obavy nejsou na místě, Kapverďané jsou přívětiví a turisty vítají s otevřenou náručí. Tedy alespoň většina z nich. Razí heslo „no stress“ a jsou maximálně uvolnění. Možná vám bude chvíli trvat, než se na zdejší rytmus adaptujete – ale jakmile si na něj zvyknete, spadne z vás typická evropská uspěchanost. Na Kapverdách plyne život pomaleji!

Kapverdské ostrovy nabízí rozmanité vyžití. Na ostrově Sal si díky vysokým vlnám užijete všechny druhy surfování, na Boa Vista klid a úžasné výlety za želví populací. Nudit se však nebudete ani minutu.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *