Karavaning je super. Ale je opravdu pro každého?

Karavaning je super. Ale je opravdu pro každého?

Milujete cestování, ale zároveň máte pocit, že vás již nenaplňuje klasická dovolená strávená v hotelu? Možná byste v sobě měli objevit duši dobrodruha a vydat se do světa v obytném voze či přívěsu. Karavaning zažívá ohromný boom a oddávají se mu i lidé, kteří ještě relativně nedávno nedali na komfortní ubytování dopustit.

Moderní karavany uspokojí i náročné cestovatele

Máte-li obavy ze spartánského vybavení obytňáků a přívěsů, jak si je možná pamatujete z minulosti, buďte v klidu. Moderní karavany jsou na úplně jiné úrovni a luxusnější modely nabízí široké spektrum příslušenství, o kterém si starší generace karavanistů mohla nechat zdát. Stále více lidí navíc holduje kempování „na divoko“ (wildcamping), tedy mimo kempy. I to je s některými obytnými auty a přívěsy možné, protože je lze vybavit solárními panely a trakčními bateriemi a dalšími doplňky pro karavany, které umožňují několikadenní nezávislost na elektřině.

Karavaning není levná záležitost

Jakkoliv je dovolená v karavanu romantická a nezapomenutelná, je také poměrně drahá. Ne každý si může dovolit vlastní nový karavan, jehož cena se pohybuje minimálně v řádu několika set tisíc korun. Obecně jsou levnější přívěsy, dražší obytné vozy. Pokud finanční prostředky potřebné na pořízení nového karavanu nemáte, ale přesto se nechcete myšlenky na dovolenou v přírodě vzdát, máte dvě možnosti. Tou první je bazar karavanů, kde si vyberete starší a cenově dostupnější kousek. Druhou pak půjčovna karavanů.

Zajděte si do půjčovny a zkuste si to

Půjčovna karavanů je dobrou volbou pro nezkušené cestovatele, kteří ještě dovolenou v kempu či mimo něj nikdy dříve nestrávili. Obrátit se můžete například na specialisty z Hykra – jedné z předních českých společností zabývajících se prodejem nových i bazarových karavanů a doplňků.

Publikováno: 10. 07. 2017

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: karavaning | karavaning na divoko | karavany | kempování na divoko