Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Karavaning je super. Ale je opravdu pro každého?

Milujete cestování, ale zároveň máte pocit, že vás již nenaplňuje klasická dovolená strávená v hotelu? Možná byste v sobě měli objevit duši dobrodruha a vydat se do světa v obytném voze či přívěsu. Karavaning zažívá ohromný boom a oddávají se mu i lidé, kteří ještě relativně nedávno nedali na komfortní ubytování dopustit.

Moderní karavany uspokojí i náročné cestovatele

Máte-li obavy ze spartánského vybavení obytňáků a přívěsů, jak si je možná pamatujete z minulosti, buďte v klidu. Moderní karavany jsou na úplně jiné úrovni a luxusnější modely nabízí široké spektrum příslušenství, o kterém si starší generace karavanistů mohla nechat zdát.

Stále více lidí navíc holduje kempování „na divoko“ (wildcamping), tedy mimo kempy. I to je s některými obytnými auty a přívěsy možné, protože je lze vybavit solárními panely a trakčními bateriemi a dalšími doplňky pro karavany, které umožňují několikadenní nezávislost na elektřině.

Karavaning není levná záležitost

Jakkoliv je dovolená v karavanu romantická a nezapomenutelná, je také poměrně drahá. Ne každý si může dovolit vlastní nový karavan, jehož cena se pohybuje minimálně v řádu několika set tisíc korun. Obecně jsou levnější přívěsy, dražší obytné vozy.

Pokud finanční prostředky potřebné na pořízení nového karavanu nemáte, ale přesto se nechcete myšlenky na dovolenou v přírodě vzdát, máte dvě možnosti. Tou první je bazar karavanů, kde si vyberete starší a cenově dostupnější kousek. Druhou pak půjčovna karavanů.

Zajděte si do půjčovny a zkuste si to

Půjčovna karavanů je dobrou volbou pro nezkušené cestovatele, kteří ještě dovolenou v kempu či mimo něj nikdy dříve nestrávili. Obrátit se můžete například na specialisty z Hykra – jedné z předních českých společností zabývajících se prodejem nových i bazarových karavanů a doplňků.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *