Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Kdo to volá? Zjistěte si údaje o volajícím dříve než hovor přijmete!

Jednou za čas se to stane snad každému. Na displeji mobilního telefonu se objeví neznámé číslo s podivnou předvolbou, případně takové, na kterém již na první pohled poznáme, odkud vítr vane – vlezlý telemarkeťák, který se nás bude snažit přesvědčit k nákupu „výhodných“ (čtěte jako předražených) služeb a zboží. Tedy v lepším případě. Některé linky nás pouze prozvoní a čekají, až jim zavoláme zpět. Někdy za cenu ztráty drahocenného času, jindy za velmi vysokou taxu, kterou nám naúčtuje operátor. Lze vůbec zjistit, kdo a proč volá a zda hovor přijmout nebo se mu vyvarovat?

Pozor na volání ze zahraničí

Ti zkušenější z nás prohlédnou volajícího podle tvaru telefonního čísla. Nemáte-li nikoho známého v zahraničí a nečekáte-li žádný důležitý hovor, rovnou se vyvarujte hovorů s čísly, které nezačínají předvolbou +420 (česká předvolba). A to zejména v případě, že vás číslo pouze prozvonilo. Většinou jde o automaty, které jsou naprogramovány tak, aby zkoušeli existenci náhodných čísel. Zavoláte-li zpět, počítejte se zvýšeným tarifem. Uvědomte si, že pokud s vámi volající skutečně potřebuje mluvit, nebude vás prozvánět.

Nenechte se napálit telemarketingovou nabídkou

Pokud vás volající neprozvání, ale skutečně s vámi chce hovořit, buďte obezřetní. Jde-li o telemarketingovou nabídku, rozhodně se nenechte vystresovat časovou tísní a neuvádějte žádné osobní údaje. Nechcete-li, aby vás volající nadále obtěžoval, vyžádejte si odstranění svého čísla z jeho seznamu. Pojmete-li podezření, že jde o nekalé obchodní praktiky, uvědomte Českou obchodní inspekci a v případě podezření na podvod Policii ČR.

Dejte na zkušenosti ostatních

Chcete-li si předtím, než neznámé číslo zvednete, zjistit, kdo je na druhé straně sluchátka, zkuste si volajícího vyhledat prostřednictvím služby KdoToVolá.cz. Na projektu se podílí jeho uživatelé, kteří do databáze přidávají zkušenosti s neznámými čísly a upozorňují na podvody a nevýhodné telemarketingové nabídky, které jsou ztrátou času.

Součástí webu nejsou jen komentáře uživatelů, ale také spousta cenných rad, jak se bránit a jak si počínat v různých situacích a seznam telefonních předvoleb. Tato užitečná služba je zcela zdarma a určitě se ji vyplatí uložit mezi oblíbené weby.