Kdy je potřeba provést servis a opravu nákladních vozidel?

Kdy je potřeba provést servis a opravu nákladních vozidel?

V případě, že provozujete spediční firmu, v níž používáte nákladní vozidla, je nutné dbát na jejich provozuschopnost, abyste mohli včas a spolehlivě plnit své závazky vůči obchodním partnerům a klientům. Kamiony a další nákladní auta jsou zpravidla velmi vytížená, takže je zapotřebí podstupovat servis mnohem častěji nežli v případě osobních vozidel. Na co je třeba si dát pozor?

Jak poznat kvalitní servisní společnost?

V první řadě je dobré mít kontakt na odbornou firmu, jež opravy nákladních vozidel, potažmo servis přívěsů a servis návěsů provádí. Ideální je, pokud má vámi zvolená společnost dostatečné zázemí na to, aby mohla lkw servis provést skutečně rychle. Každý ztracený den, během něhož vozidlo stojí a nelze jej pustit na komunikace, může stát značné finanční prostředky. Základním předpokladem k úspěchu je servis, který má velkou halu a dostatek náhradních dílů na daný typ vozidel, pak se dá pravidelný servis přívěsů a návěsů, respektive oprava automobilů vykonat bez zbytečných prodlev.

Co vše servis obnáší?

V rámci servisu návěsů je dobré se zaměřit především na diagnostiku systémů, dále je vhodné nechat si zkontrolovat brzdové a vzduchové systémy, které u nákladních vozidel a návěsů hrají obzvláště důležitou roli. V neposlední řadě by se mechanici měli zaměřit ještě na elektroinstalaci, a to zejména po zimních měsících, kdy mohla dostat hodně zabrat.

Jak často zajet do servisu?

Jak už jsem zmínil, lkw servis je užitečné si zajistit intenzivněji, než je tomu u klasických osobních automobilů. Běžně totiž nákladní vozidla urazí měsíčně až desítky tisíc kilometrů. Do servisu byste s nákladním autem měli zajet na pravidelnou prohlídku minimálně jednou za 6 měsíců, což platí také pro servis návěsů a přívěsů. Zapomenout nesmíte ani na komplexní prohlídku před tím, než vozidlu vyprší STK.

Publikováno: 13. 04. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam