Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Kdy je potřeba provést servis a opravu nákladních vozidel?

V případě, že provozujete spediční firmu, v níž používáte nákladní vozidla, je nutné dbát na jejich provozuschopnost, abyste mohli včas a spolehlivě plnit své závazky vůči obchodním partnerům a klientům. Kamiony a další nákladní auta jsou zpravidla velmi vytížená, takže je zapotřebí podstupovat servis mnohem častěji nežli v případě osobních vozidel. Na co je třeba si dát pozor?

Jak poznat kvalitní servisní společnost?

V první řadě je dobré mít kontakt na odbornou firmu, jež opravy nákladních vozidel, potažmo servis přívěsů a servis návěsů provádí. Ideální je, pokud má vámi zvolená společnost dostatečné zázemí na to, aby mohla lkw servis provést skutečně rychle. Každý ztracený den, během něhož vozidlo stojí a nelze jej pustit na komunikace, může stát značné finanční prostředky.

Základním předpokladem k úspěchu je servis, který má velkou halu a dostatek náhradních dílů na daný typ vozidel, pak se dá pravidelný servis přívěsů a návěsů, respektive oprava automobilů vykonat bez zbytečných prodlev.

Co vše servis obnáší?

V rámci servisu návěsů je dobré se zaměřit především na diagnostiku systémů, dále je vhodné nechat si zkontrolovat brzdové a vzduchové systémy, které u nákladních vozidel a návěsů hrají obzvláště důležitou roli. V neposlední řadě by se mechanici měli zaměřit ještě na elektroinstalaci, a to zejména po zimních měsících, kdy mohla dostat hodně zabrat.

Jak často zajet do servisu?

Jak už jsem zmínil, lkw servis je užitečné si zajistit intenzivněji, než je tomu u klasických osobních automobilů. Běžně totiž nákladní vozidla urazí měsíčně až desítky tisíc kilometrů. Do servisu byste s nákladním autem měli zajet na pravidelnou prohlídku minimálně jednou za 6 měsíců, což platí také pro servis návěsů a přívěsů. Zapomenout nesmíte ani na komplexní prohlídku před tím, než vozidlu vyprší STK.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.