Proč vyrazit do Luhačovic?

Proč vyrazit do Luhačovic?

To, že jsou největší moravské lázně Luhačovice malebné v každém ročním období, ví snad každý návštěvník. Nespočet kulturních a společenských akcí dělá lázeňské město ještě více atraktivním. Během svého pobytu v Luhačovicích se naskytuje nespočet variant, jak využít volný čas. Ať už strávený aktivně při jízdě na cyklistickém kole či procházkou po Lázeňském náměstí.

Vincent Luhačovice

Rezervujte si včas místo a vyberte si hotelový pokoj dle vašich představ. Pobyt v osmi různých typech pokojů bude pro Vás oddechovým odpočinkem a relaxem. Se svými blízkými můžete strávit čas ve společenských prostorách nebo využít zákoutí posezení na venkovních terasách. To vše bude doprovázet výhled na město. Vincent Luhačovice se nachází v blízkosti Sportovní haly Radostova, optimální místo pro aktivní odpočinek, kolem Vás se rozprostírá klidná příroda. Zároveň si užijete ten nejlepší výhled na město. Během příjemně strávené procházky se dostanete blíže k centru. V průběhu ubytování v Luhačovicích Vám dodá samoobslužný vstup bezprostřední volnost.

Lázeňské prostředí

Luhačovická kolonáda, Sluneční lázně Luhačovice, Společenský dům a mnoho dalších vás při toulkách lázeňským prostředí lákají a nabádají ke zkoumání. Při vstupu na kolonádu procházíte kolem kapličky sv. Alžběty, kterou dal vystavit rod Serenyiů. V dřívějších dobách zvon na kapli určoval začátek a konec lázeňských procedur. Lázeňská kolonáda nazývaná též jako Velká kolonáda vznikla v období po 2. světové válce. Architektem je se stal Oskar Poříska. Pokud se usadíte na dřevěných lavičkách. Pohled Vám spočne na tryskající se fontánu a za ní se nachází budova Společenského domu. V neposlední části je tu Luhačovická přehrada, kterou jistě nesmíte opomenout navštívit. Příjemně strávenou procházkou či cyklistickým výletem se dostane k vodní nádrži s krásnou přírodou kolem vás.

Architektura Dušana Jurkoviče

Za zmínku také stojí opěvované stavby slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Díky jeho pracím mají Luhačovice své kouzlo. Budovy dělají prostředí malebným a lákavým pro nváštěvníky. Prohlídku budov z venčí můžete zahájit u nejznámější budovy a to u Jurkovičova domu. Kulturní památka se nachází na Lázeňském náměstí a slouží jako ubytovací zařízení. Vaše kroky se nyní přesunout směrem k hudebnímu altánku a dále ještě blíže k Pražské čtvrti. Zde se nacházejí budovy hotel Jestřabí, Vodoléčebný ústav a Sluneční lázně Luhačovice. V poslední době bylo umožněno návštěvníkům Slunečních lázní zhlédnutí jejich vnitřních prostorů.

Prameny v Luhačovicích

Odpočinek při posezení v lázeňské čokoládovně či divadelní kavárně si zaslouží zakončení ochutnávkou věhlasných minerálních pramenů. Na svých cestách nezapomeňte navštívit nejznámější pramen Vincentku, ukrývající se vedle kolonády. Na první pohled každého zaujme dvoupodlažní půdorys haly. Pomalým krokem se vydejte přes Lázeňské náměstí ke Společenskému domu, již z dálky zahlédnete pramen Nový Jubilejní. Unikátní posezení kolem zřídla a možnost pramen čepovat i v zimě ho dělá ještě zajímavějším pro vaše oči. Pokračujte cestou podél vody k tenisovým kurtům, před přímým slunečním světlem cestu chrání stíny stromů lemující se podle říčky. Zde se nachází Ottovka, mohli bychom ji pro Vás nazvat jako nejlidovější pramen. I zde je možné pramen načepovat do lahve jako posilnění na cestu za posledním pramenem v blízkosti. V malém parčíku přes vodu je umístěn Dr. Šťastný, jméno nese po hrdinovi 2.světové války.

Lázeňská káva

Prochodili jste každičký kout lázeňského areálu a chtěli byste den zakončit příjemným posezením u výborné kávy? Přesně na to Vás láká menší pražírna v centru města. Ochutnat zde můžete čerstvě praženou výběrovou kávu. Pokud Vás zaujme chuť kávy, můžete si ji zde dokonce koupit a k tomu i vhodné příslušenství na přípravu. Na výběr máte z mnoha druhů a ochutná obsluha Vám jistě pomůže najít to pravé pro Vás. Dalším překvapením při návštěvy Lázeňské kávy může být vše účast na řízené degustaci kávy či prohlídka pražírny s pražičem. Nakoukněte do samotného srdce procesu a využijte možnosti diskuze s člověkem, který je zapálený do své práce. Tohle vše na Vás čeká při cestě do Luhačovic. Užijte si tu pravou a pohodovou atmosféru.

Publikováno: 08. 04. 2020

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam