Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Keyboard – hudební nástroj, který si vaše děti zamilují

Chcete, aby se váš potomek věnoval něčemu vznešenému – hudbě – ale nevíte, jak ho utvrdit v tom, že jde o mnohem přínosnější aktivitu než počítačové hry? Uznáváme, že přesvědčit současnou generaci o tom, že jim hra na housle nebo klavír prospěje, je nadlidský úkol, ale přeci jen existuje hudební nástroj, do kterého ho nebudete muset příliš nutit. Žijeme v době elektroniky a byla by velká škoda, kdybychom ji nevyužili ve svůj prospěch – dejte svým dětem elektronické klávesy a budete mít jistotu, že dají hudbě alespoň malou šanci. Tedy rozhodně větší než v případě zmíněných houslí nebo klavíru.

Stovky nástrojů v jednom

Elektronické klávesy, které jsou často označovány i jako keyboard nebo samohrajka, představují jeden z nejzábavnějších hudebních nástrojů vůbec. Jde o moderní klávesový nástroj, který je vybaven spoustou užitečných funkcí – schopností automatické hry, výběrem množství doprovodů nejrůznějších rytmů (od popu až po rock či waltz) a zvukovými rejstříky. Hudebník tak má k dispozici kompletní arzenál nástrojů v jednom a je jen na něm, zda bude hrát za tónů violy, zobcové flétny nebo zvuků, které by neudělaly ostudu ani jako hudební podklad v béčkovém sci-fi seriálu. Možnosti elektronických kláves jsou ovšem ještě širší. Dražší a lépe vybavené modely umožňují nahrávání vlastních skladeb či připojení mikrofonu po zpěv. Na displeji se pak zobrazují i karaoke texty písní.

Keyboardy přitom nepatří mezi drahé hudební nástroje a i ty kvalitnější lze pořídit za přijatelnou cenu. Mezi neznámější výrobce patří Yamaha, Sony, Roland, Casio či Korg. Široký výběr elektronických kláves (včetně dětských i profesionálních) a dalších hudebních nástrojů najdete v e-shopu www.hudebni-obchod.cz. Většina produktů je skladem a budete je mít doma obratem.