Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Finance

Jaká je opravdová cena zlata? Teorie a praxe se často velmi liší

Asi každý z nás viděl dobrodružné filmy s piráty, kde v truhlách bylo mnoho zlaťáků z obchodních lodí. Kinematografie je plná peněz a vzácných kovů. Vlk z Wallstreet, Velký Gatsby, Kleopatra, Indiana Jones, peníze jsou zkrátka všude.

Jak ale zařídit, aby se i vám objevila slušná suma v peněžence nebo na bankovním účtu? V následujícím článku najdete několik tipů a rad, co dělat a co nedělat při finančních možnostech 21. století.

Další firmou je na českém území je Zlatovna, kromě hlavního města Prahy má pobočky v Brně, Vsetíně a také v Bratislavě. Web opět nabízí přehledně, co všechno si lze pořídit. V nabídce je investiční zlato v podobě slitků, což jsou cihličky, které váží  až několik desítek či stovek gramů a je na nich často vyrytý nápis, značka atd. Ceny slitků začínají zhruba na dvou tisících korunách. Na každém webu najdete také kontakty a adresy, kde se daná pobočka nachází, užitečný je také odkaz, na němž se nachází cena zlata.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. To je důležité vzít v potaz. Zlaté cihly má v rezervě Česká národní banka, ovšem nestává se často, aby je používala pro další investice. Je to spíš rezerva, která funguje jako pojistka případného státního bankrotu, kdy peníze devalvují.

Česká republika má poměrně slabý okruh zlatých slitků. Výrobě se většinou věnují nejbohatší země, jako je např. Švýcarsko. To ale má vlastní pravidla, neboť v evropském společenství je neutrálním státem. Rozpětí cenových nabídek se také různí. Může se jednat i o deset procent. Proč jsou tedy tak radikální rozdíly, když se jedná o produkt stejné kvality ražby? Ač jsme v naší lokalitě, prodejní cenu by to nemělo ovlivňovat a měla by zůstat stejná, říkají finanční experti. Pouhé sledovaní zlata nestačí. Sledujte také zavedené společnosti a nakupujte tak, aby se vám investice zbytečně neprodražila.

To vše by vám mělo pomoct k výhodným investicím do začátku a zlepšit finanční přehled i gramotnost.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *