Spočítejte si půjčku ještě předtím, než o ni zažádáte!

Spočítejte si půjčku ještě předtím, než o ni zažádáte!

Co si počít, když váš rozpočet nabouraly nečekané výdaje? Řešení je prosté – zažádejte o půjčku! Na výhodné a ještě výhodnější úvěry narazíte na každém rohu a věřitelé se doslova přetrhnou, jen aby vám mohli podat pomocnou ruku... Ale teď vážně. Půjček je skutečně víc než dost, což svádí k přikývnutí na „první lepší“ nabídku. A to je samozřejmě chyba, protože ne každý věřitel je tak dobrosrdečný, jak se na první pohled jeví. V podstatě je velmi málo poskytovatelů, jejichž jediným cílem není sedřít klienta z kůže. Jenomže vy peníze potřebujete, takže jak z toho ven?

Vyhněte se podvodníkům a lichvářům

Rozhodnete-li se (ať už jsou vaše důvody jakékoliv) pro nebankovní půjčku, buďte velmi ostražití. V žádném případě nechceme házet nebankovní společnosti do jednoho pytle, nicméně je to právě nebankovní segment, ve kterém můžete narazit na podvodné půjčky. Chcete-li se jim vyhnout, vezměte si k srdci následující doporučení.

1. Půjčujte si jen u prověřených společností

Nikdy nevyřizujte půjčku u společnosti, kterou si předem neprověříte. Na internetu najdete recenze půjček, které se stanou vašim vodítkem. Nechte si poradit od lidé, kteří si již v minulosti od dané nebankovní společnosti půjčili a přečtěte si jejich pozitivní nebo negativní názor.

2. Sáhněte po půjčce, která je jako stvořená pro vaši situaci

Vyberte si půjčku, která svými parametry vyhovuje vašim požadavkům. Zbytečně se nezadlužujte a půjčte si jen tolik, kolik opravdu potřebujete. V případě menší částky v řádu několika set až tisíc korun vyzkoušejte půjčky bez registru ihned, které můžete napoprvé získat zdarma. Spousta poskytovatelů touto akcí vábí nové klienty a není jediný důvod, proč jejich velkorysou nabídku nevyužít ve svůj prospěch.

3. Porovnávejte, srovnávejte a sáhněte po nejvýhodnější nabídce

Proveďte důkladnou selekci a vybrané nabídky pečlivě porovnejte. Je naprosto běžné, že se na první pohled podobné úvěry liší ve výši poplatků a malá nepozornost vás může přijít velmi draho. Porovnání půjček je jedinou cestou k nejvýhodnějším podmínkám. Na závěr bychom rádi upozornili na portál www.spocitat-pujcku.cz, kde najdete recenze půjček, uživatelské diskuze a praktické kalkulátory. Tedy vše, co budete při výběru kvalitního úvěru potřebovat.

Publikováno: 16. 12. 2014

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: podvodné půjčky | recenze půjček