Koupelna by měla vypadat k světu

Koupelna by měla vypadat k světu

Koupelna je místo, kde začíná a končí den. Sotva se probudíme, už stojíme před zrcadlem a snažíme se rozlepit oči. Následuje ústní hygiena a případná osvěžující sprcha. Během dne do koupelny zavítáme ještě několikrát a celodenní maraton zakončíme relaxační koupelí v masážní vaně. Přesto, že je koupelna tak důležitá, ji často nevěnujeme takovou pozornost, jakou si skutečně zaslouží. Týká se to zejména bytů v panelových domech, kde ještě neproběhla rekonstrukce bytového jádra. A jak vypadá vaše koupelna? Stále se na vás směje umakart a plesnivé linoleum? Poradíme vám, jak výdobytek socialistické architektury proměnit v dokonalé místo, ve kterém budete trávit čas s radostí.

Spojte příjemné s užitečným

Zásadní problém koupelny v panelovém bytě je nedostatek prostoru. Díky vaně, umyvadlu, toaletní skříňce a pračce v nich kolikrát není k hnutí a to doslova. Nejjednodušším řešením, jak zvětšit prostor je probourat přepážku, která odděluje koupelnu od přilehlého záchodu. Mnohočetné rodiny by si však měly tento krok důkladně promyslet. Ranní fronty před koupelnou nejsou zrovna příjemné Následuje vhodný výběr obkladů, které interiér zvětší i opticky. Volte jemné světlé odstíny, podlaha může být tmavší. Velikost dlaždiček by neměla přesahovat 20x20 cm, kolem umyvadla a vany můžete využít populární mozaiku. Pozornost věnujte i výběru umyvadla. Pro pohodlné umytí by nemělo být příliš malé, tvary volte oblejší (kvůli bezpečnosti).

Vana, nebo sprchový kout?

Probourali jste přepážku, ale stále je vám v koupelně těsno? Popřemýšlejte nad tím, zda by se některé věci nedaly přesunout jinam. Nemohla by být pračka v komoře a těch několik věcí, které leží ve skříňce, na poličkách? Poměrně velkou část koupelny zabírá i samotná vana a je na místě zvážit, zda není praktičtější sprchovací kout. Nejen, že nezabere tolik místa, ale zároveň je i hygieničtější. Pokud si nechcete odepřít nerušenou relaxaci ve vaně plné horké vody, zvolte kombinaci sprchového koutu a vany. Doufáme, že jsme vás výše uvedenými tipy nasměrovali na správnou cestu k dokonalé koupelně.

Publikováno: 19. 07. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: interiér | jak opticky zvětšit koupelnu | koupelna | obkladačky v koupelně | sprchový kout | vana