Krajské a senátní volby 2012 z pohledu ODS

Krajské a senátní volby 2012 z pohledu ODS

Do krajských a senátních voleb už zbývá jen pár dní. Pokud se vám zdají nevýznamné, pravděpodobně se o politickou situaci země příliš nezajímáte. Nikdo vám to nemůže mít za zlé. Vzhledem k tomu, co za posledních několik let způsobila „oranžová tsunami“, se není čemu divit. A jak se k důležité události staví nejsilnější kandidát Občanská demokratická strana? Nejvýraznější pravicová strana České republiky je na scéně již od roku 1992, kdy vznikla po rozpadu Občanského fóra. V jejím čele stál dlouhou dobu náš současný prezident Václav Klaus.

ODS se nechce zalíbit

Občanská demokratická strana v minulosti čelila několika vlnám kritiky. Důvodem bylo několik nepříliš populárních opatření, které však byly nezbytné. O tom, že se jednalo o správné kroky, svědčí i stanoviska mezinárodních institucí a finančních trhů. Představitelé ODS tvrdí, že je třeba myslet zejména na budoucnost a podle toho také jednají. Opozice tvrdí, že Česká republika ztrácí na důvěryhodnosti v Evropské unii, ovšem k ničemu takovému nedochází. ČR nemá, na rozdíl od jiných členských zemí, žádné výraznější problémy a nedochází zde k citelnému snižování platů, sociálních dávek či důchodů.

Jak je to s nezaměstnaností a zalužováním?

Nezaměstnanost byla, je a bude. U nás však nedosahuje ani zdaleka takové míry, jako jinde v Evropě. I zde se názor opozice a ODS diametrálně rozchází. Pravdou je, že je v ČR 6. nejnižší nezaměstnanost a 7.nejmenší veřejný dluh. Stačí se podívat na statistiky a je jasné, že oranžové zastrašování vaří z vody.

Je třeba uklidit oranžový nepořádek

Krajské volby 2012 budou důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Nemají sice vliv na celostátní politiku, nicméně hospodaření krajů je na hranici neúnosnosti. Levice snížili dotace příspěvkovým organizacím a naopak přidala na platům úředníků. Zadlužování krajů během minulých třech let vzrostlo o padesát procent. Míra zadluženosti krajů, ve kterých jsou u moci oranžoví hejtmani, vzrostla i trojnásobně. Podle ODS je třeba jednat velmi rychle a utáhnout opasky na správném místě. Senát je obrovskou brzdou rozpočtové odpovědnosti a proto jsou volby neméně důležité, jako krajské. Zajímají-li vás kandidáti, kteří se budou ucházet o posty v senátu, najdete je na oficiálním webu strany ods.cz.

Publikováno: 04. 10. 2012

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam

Tagy: krajské volby 2012 | senátní volby 2012