Co byste měli vědět o Bitcoinu?

Co byste měli vědět o Bitcoinu?

Ačkoli kurz kryptoměny na trhu za poslední měsíce klesl, stále se do ní vyplatí investovat.

Co je Bitcoin?

Známá kryptoměna, která se v posledních letech skloňuje tu i tam, představuje elektronické veřejné peníze neovládané vládou ani centrálními bankami. Kurz Bitcoinu je tedy závislý jen na střetu nabídky a poptávky, konkrétně tedy na tržní ceně.

Proč roste popularita kryptoměny?

Kromě toho, že je Bitcoin považován za nezávislou menu, je také bezpečný. Na Bitcoinové účty vám nikdo nemůže sáhnout, nemohou být zmrazeny, zkoumány daňovými kontrolory a nepotřebují žádné zprostředkovatele.

Jak Bitcoin funguje?

Jde o virtuální mince, které se zapisují jako transakce v účetní knize – blockchain. Mince mají vlastní hodnotu i likviditu, která je v současnosti vysoká. Můžete je používat jako platební prostředek. Některé e-shopy je tolerují a dovolí vám nimi zaplatit za poskytované produkty nebo služby. Pokud s nimi nechcete manipulovat, můžete je také uložit na bezpečný účet a čekat, až se jejich hodnota neboli kurz bitcoinu zvýší.

Na jakém účtu jsou Bitcoin uloženy?

Bitcoiny jsou uloženy na blochainu, který je zmíněný výše. Máte k němu plný přístup, konkrétně prostřednictvím privátního klíče. Privátní klíč je klíčem, kterým "odemknete" svou Bitcoin peněženku. Malá databáze je povětšinou uložena ve vašem osobním počítači nebo smartphonu.

Bezpečnost Bitcoinu

Přestože jde o virtuální měnu, Bitcoin je odolný vůči podvodům. Díky náročným výpočtem je ho nemožné uměle vytvořit.

Svěřte nákup Bitcoinu do rukou odborníků

Pomocí platformy dnes můžete nakoupit Bitcoin rychle, pohodlně a bez jakýchkoli starostí. Nákup Bitcoinu je skutečně jednoduchý, probíhá v uživatelsky přívětivém prostředí, které je navíc v češtině. Odborníci, kteří mají s prodejem a koupí kryptoměn dlouholeté zkušenosti, vše vyřeší za vás.

Publikováno: 23. 10. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: bitcoin | kryptoměny