Kreditkový nůž neboli nůž v kartě - recenze šikovného pomocníka, který se vejde do peněženky

Kreditkový nůž neboli nůž v kartě - recenze šikovného pomocníka, který se vejde do peněženky

Libujete si ve stylových věcech s praktickým využitím? V tom případě zbystřete nad horkou novinkou, která v posledních měsících dostala do popředí zájmu všech milovníků gadgetů. Nůž v kartě je pomocník o velikosti platební karty, kterého jednoduše zastrčíte do peněženky mezi ostatní kreditky. Nemusíte ho nosit po kapsách a přesto ho budete mít neustále u sebe. Je ale jeho kvalita srovnatelná s klasickými noži? Nůž v kartě má ve složeném stavu velikost 85,6 x 54 x 2,2 mm. Odpovídá tedy velikosti běžné platební karty a bez problémů se vejde do peněženky nebo pouzdra na karty. Nerezová čepel dlouhá 65 mm z karty nijak nevyčnívá a nemůže se stát, že se o ni při vytahování zraníte. Složení nože je snadné a rychlé. Stačí odjistit pojistku, ohnout plastové části dle linií, zacvaknou a je to. Celý proces vám zabere zhruba než 5 vteřin. Co se týče „rukojeti“, je z kvalitního polypropylenu a přestože o ergonomii nemůže být řeč, drží se poměrně dobře.

Vraťme se však ještě na chvíli k nerezové čepeli. Je dost ostrá na to, aby zvládla víc než jen otvírání obálek? V tomto ohledu nás nůž v kartě příjemně překvapil – čepel je velmi ostrá a bez větší námahy s ní přeřežete provaz, nakrájíte ovoce a když na to přijde, rozpůlíte i tenisový míček. Ostří se samozřejmě časem otupí, nicméně ho můžete znovu nabrousit. Suma sumárum, nůž v kreditce dosahuje kvalit klasických nožů a rozhodně nejde jen o „stylovku“ bez praktického využití. Hmotnost gadgetu je 13 gramů a jeho přítomnost v peněžence nezaznamenáte.

Kde ho seženete nejlevněji?

Kreditkový nůž seženete za 195 Kč v e-shopu Dopenezenky.cz. Je k mání v celočerném a růžovém provedení. Prodejce má zboží skladem a expeduje okamžitě po objednání. Pokud vás zajímá něco, na co jsme v testu zapomněli, nebojte se zeptat ochotné zákaznické podpory.