Jak správně vybrat hokejové brusle?

Jak správně vybrat hokejové brusle?

Na první pohled jsou všechny stejné nebo přinejmenším podobné, ale když se na ně podíváte z blízka, dojde vám, že o nich vůbec nic nevíte. Hokejové brusle jsou jedním ze základních prvků výbavy a při výběru byste se měli zaměřit i na jiné parametry než na velikost, cenu a design. Než se pustíte do výběru konkrétní značky či modelu, ujasněte si pár věcí. Klíčovými vodítky budou: vaše bruslařské umění, post, na kterém hrajete, účel, pro jaký si brusle kupujete, a jak často hodláte zavítat na led.

Značka není rozhodující

Přirozeně vás budou lákat značky, které znáte z výstroje profesionálních hokejistů – svých vzorů z NHL, KHL či naší hokejové extraligy. Zvolit zimní brusle stejné značky se jeví jako logický krok, ale skutečnost je taková, že profi hokejisté nosí speciálně upravenou výstroj. Tedy takovou, jež se do běžné nabídky kamenné prodejny či e-shopu nedostane. V zásadě tedy nemusí být směrodatné, že jste zvolili méně známou značku – důležité je, aby daný model odpovídal požadavkům vaší cílové skupiny.

Rozdělení bruslí podle řady

Není brusle jako brusle – amatér, který si čas od času zahraje proti dalším amatérům na městském stadionu či na rybníku někde za vsí, si vystačí s modelem nejnižší řady. Důraz klade na pohodlí, dostatečnou ochranu nohy a kvalitu zpracování. Aktivní hráč si musí připlatit za lehčí, odolnější a celkově výkonnější brusle.

Cenné rady najdete u odborníků

Při výběru bruslí hraje roli i herní styl hráče. A samozřejmě i jeho věk a mnohá další kritéria. Nechcete-li při výběru šlápnout vedle, nechte si poradit od zkušených odborníků, kteří problematiku řeší na portálu Hokejman.cz. Na webu se dozvíte maximum informací o bruslích včetně jejich složení. Přečtete si reálné uživatelské recenze a získáte ucelenou představu, jak mají vypadat brusle na míru vašim potřebám.

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Sport

Autor: Adam