3 důvody, proč hubnout na konci léta

3 důvody, proč hubnout na konci léta

Mnozí z nás považují za ideální čas na hubnutí léto. Pravda je však taková, že právě v tomto období je daleko snazší podlehnout všudypřítomným nástrahám – alkoholem počínaje a dlouhými grilovačkami konče. Potřebujete-li se tedy dostat do formy a zhubnout nějaké to kilo, nechte si to až na konec prázdnin, půjde vám to daleko snáz.

Konec nástrah

Konec prázdnin znamená konec dovolených, lenošení, povalování i kalorických večírků pod širým nebem, kde alkohol tekl proudem a o těžká jídla a sladké dezerty nebyla nouze. Vracíme se zpátky do všední reality, do starých kolejí a naše dny zase dostávají svůj pravidelný režim a řád. Nové změny a předsevzetí se nám tak v zajetém tempu a rytmu lépe dodržují.

Pohyb jako lék na deprese

Podobně jako na začátku nového kalendářního roku, tak i na počátku toho školního zažívají fitness centra doslova boom. Pohyb totiž funguje jako skvělý lék na deprese, kterým mnozí z nás na podzim podléhají. Navíc nové výzvy přináší novou chuť do života. Nezáleží na tom, jaké aktivitě se budete věnovat, jestli se pustíte do běhání, vyrazíte na bazén, budete se vlnit v rytmu tance nebo si „naordinujete“ pořádný fitness trénink. Najděte si cokoliv, co vás bude bavit a výsledky se brzy dostaví. Po pohybu si nezapomeňte dopřát také zasloužený odpočinek v podobě masáže nebo návštěvy wellness klubu. Regenerace prospěje nejen vaší fyzické, ale i psychické kondici.

Silná vnitřní motivace

Před létem většina z nás hubne proto, aby tělo dostala do přijatelné „plavkové“ formy. Avšak na konci prázdnin už tyto ambice nemáme, víc se soustředíme na to, co chceme my sami, než co si žádá okolí. Ke slovu se tak dostává hlavně naše vnitřní motivace, založená na našich niterných pohnutkách. Protože nezávisí na vnějších faktorech ani na ostatních lidech, je mnohem silnější, účinnější a dlouhodobější. Chceme shodit, abychom se cítili lépe, líbili se sami sobě, žili zdravěji, měli víc energie, elánu. Díky vnitřní motivaci snáz překonáváme nástrahy, které s hubnutím přicházejí a rozhodují o jeho úspěchu či neúspěchu. Tak najděte tu svou a máte vyhráno!

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam