Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Skvělé tipy

Klasické svatební zvyky, které se dodržují dodnes

Svatebních tradic je nepočítaně. V každém regionu jsou specifické zvyky, které se dodržují dodnes. Výčet by vydal na celou knihu a v rámci jedné svatby by na ně nebylo dost času. Přesto jsme pro vás vytvořili výčet „zlaté klasiky“ – těch nejznámějších a nejoblíbenějších zvyklostí.

Svatební oznámení

Svatební oznámení zašlete poštou. V některých krajích se k oznámení dávají i svatební koláče.

Svatební šaty

Nevěsta se může rozhodnout, zda si koupí zcela nové šaty, nebo se po nich poohlédne v půjčovně. Šaty zděděné po mamince se již nenosí, ale přetrvalo, že by měla mít něco nového, starého a vypůjčeného. Ženich by měl nevěstu ve svatební róbě vidět až na svatbě – ne dříve.

Obřad

Jako první se na obřad dostaví ženich a jako poslední nevěsta. Po obřadu vychází jako první novomanželé. Hosté na ně házejí rýži nebo okvětní lístky, gratulují jim a přejí jim štěstí do nové životní etapy.

Úkoly pro novomanžele

Oblíbeným úkolem je zametání střepů. Jde o první společnou práci, u které se ukáže, jak si v manželství rozdělí práci.

Další společný úkol spočívá v dělení se o svatební polívku. Novomanželé se krmí navzájem.

Bok po boku také krájí svatební dort – opět jde o názornou ukázku toho, jak si poradí v manželství. Mohou si určit, kdo bude dort krájet a kdo roznášet.

Peníze pro novomanžele

Pokud novomanželé nežádali, aby jim svatebčané namísto darů přispěli finančně, mohou peníze vybírat do střevíčku. Ještě lepší pokladnička – kasa prase.

Velmi pěkná je kasička prase z nabídky Keramiky Andreas. Je k mání v několika variantách, které se liší velikostí. Do větší se vejde až několik tisíc korun v drobných. V případě zájmu vám výrobce zašle prasátko bez otvoru ve spodní části.

kasa-prase

Svatebčané však mohou naopak vymyslet úkol pro ženicha. Ten ho musí splnit, jinak si „nezaslouží“ nevěstu. V případě nesplnění se může vykoupit lahví dobrého alkoholu nebo penězi.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *