Které tonery do tiskáren jsou levné a zároveň kvalitní?

Které tonery do tiskáren jsou levné a zároveň kvalitní?

Tiskárny během posledních let zlevnily natolik, že je lze pořídit téměř za hubičku. To samé se bohužel nedá říct o náplních, bez kterých jsou nám „nabušené“ multifunkce k ničemu. Bez barvy se zkrátka můžeme stavět na hlavu, ale nevytiskneme ani obyčejnou fakturu. A pokud patříte k uživatelům, kteří tiskou takříkajíc víc než je zdrávo, zřejmě jste už přemýšleli nad tím, jak za náplně do tiskáren ušetřit. My vám prozradíme, jaký je rozdíl mezi originálními, renovovanými a kompatibilními tonery a samozřejmě i místo, kde je koupíte vůbec nejlevněji.

Originál je kvalitní, ale dražší

Začneme u originálu. Náplně do tiskáren, které pochází přímo od výrobců tiskáren (nebo se na jejich distribuuji minimálně přímo podílí), podléhají přísné kontrole. Komponenty a potažmo i tisk je velmi kvalitní a můžete se vždy spolehnout na stoprocentní výsledek. Nevýhoda? Samozřejmě vyšší cena. Pro mnoho výrobců jsou to právě originální tonery, které plní jejich kasu více než prodej tiskáren samotných.

Kompatibilní? Jen pokud budete mít štěstí...

Na druhé straně barikády stojí kompatibilní tonery, které jsou podstatně levnější než originální náplně. V podstatě jde o vůbec nejekonomičtější způsob tisku, ale rozhodně ne nejefektivnější. Nechceme tvrdit, že kompatibilní toner je automaticky nekvalitní, ale ve většině případů tomu tak bohužel je. Kompatibilní náplně se vyrábí s méně kvalitních součástek, nejsou testovány a kvalitu tisku vám nikdo nezaručí. Jejich renovace není možná a koupě je tedy jakousi sázkou na náhodu.

Renovace tonerů? Jsme pro!

Na závěr jsme si nechali zlatý střed – renovované tonery. Jde o originály, které prošly renovací (většinou v menším, ale někdy i větším rozsahu) a jejich kvalita je plně srovnatelná s původními tonery. Renovace tonerů je navíc ekologická, takže vás bude hřát pocit, že zatěžujete přírodní prostředí o něco méně. A cena? Renovované náplně jsou sice dražší než kompatibilní, ale zároveň výrazně levnější než originální. Závěr zní jasně. Kompatibilním tonerům se raději vyhněte a budete-li chtít ušetřit, vsaďte na renovované kousky. Za velmi nízké ceny (pro zařízení Epson, Canon, Brother a HP) je najdete na www.tonera.cz, kde stejně dobře nakoupíte také spotřební materiál pro tiskárny, kopírky a faxy. Specializovaný prodejce patří mezi špičku ve svém oboru, ve kterém se pohybuje již od roku 1992.