Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Děti

Kvalitní školní batoh má svou funkci i o prázdninách

Blíží se poslední den školy a kromě předání vysvědčení to pro žáky a studenty znamená i začátek prázdnin. Školní batoh ale nemusí skončit v létě na dně skříně. Pokud je kvalitní, užijí ho děti i na letních výletech.

Na výlety zdravě

Přesto, nebo možná právě proto, že si děti letos moc školy neužily, se na prázdniny těší úplně stejně jako v předchozích letech. Zahodit školní tašku do kouta, zapomenout na všechny úkoly a učení a jen si užívat volna a prázdninových dobrodružství. Na výlety s rodinou nebo na dětském táboře se ale může školní batoh hodit a sloužit jako klasický batoh. Musí však být kvalitní a dobře sedět, jinak můžeme svému dítěti zakládat na bolesti zad v budoucnu. Vadné držení těla má dnes už mnoho dětí ve věku od šesti do osmi let, problémy se zády už žáci prvního stupně základní školy. Vše ještě více zhorší těžký a špatně padnoucí batoh, který nesedí a špatně rozkládá váhu zátěže. Batoh nebo školní tašku vybíráme s ohledem na zdraví dítěte, které by mělo být na prvním místě.

Jak poznat ten správný

Kvalitní školní batoh je anatomicky tvarovaný a má vyztužená záda s odvětráváním. Ze sportovních aktivit sami víme, že zpocená záda nejsou nic příjemného, a pokud batoh nemá vyřešené odvětrávání, brzy ho dítě začne nosit na jednom rameni, do školy i na výlety. Stejně důležité jsou nastavitelné, dostatečně široké a pohodlné popruhy, které zodpovídají za to, že batoh dobře sedí, je přitisknutý na zádech a váha je rozložená. Správně nastavený bederní pás dokáže odlehčit až polovinu zátěže a batoh stabilizuje na zádech. Šířka batohu by měla být navržena tak, aby nebránila pohybu rukou při běhu a aktivitách. S batohem, který se dobře nosí a perfektně sedí, pak může dítě bez obav vyrazit i na výlety a výpravy za dobrodružstvím.

Problémy se zády se netýkají jen dětí, ale trápí i mnoho dospělých. Často za nimi stojí jednostranné přetížení, když nosíme kabelku nebo notebook jen v tašce na jednom rameni. Zdravým zádům naštěstí fandí i móda, pohodlné městské batohy a batohy na notebook jsou trendy a navíc vás nebudou bolet záda.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *