Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Dovolená a cestování

Nepál – nádherná země, kde se zastavil čas

Definice ideální dovolené neexistuje. Každý z nás ji tráví trochu jinak a zatímco jeden preferuje vysokohorské túry, jiný nedá dopustit na nekonečné opalování na sněhobílé pláži. Možná, že ale nepatříte ani do jedné skupiny a hledáte něco mimořádného. Nezapomenutelný zážitek, kterému se nevyrovná žádná z dovolených, které jste doposud absolvovali. Jak by se vám líbil výhled na Mt. Everest, nejvyšší horu světa? A co projížďka na slonovi v místech, která vypadají již po několik staletí stejně? V tom případě se s námi vydejte do Nepálu, nádherné země ve stínu Himalájí…

Mount Everest, džungle a rodiště Buddhy

Uznáváme, že Nepál nepatří mezi typické dovolenkové destinace. Ale právě to vnitrozemskému státu, který severně hraničí s Čínskou lidovou republikou a jižně s Indií, přidává na atraktivitě. S rozlohou 147 tisíc a 30 miliony obyvatel jde o 93. největší a 40. nejlidnatější stát na světě a většina lidí ho vnímá především jako místo, kde se nachází zmíněný nejvyšší bod světa. Zvídavým turistům však nabízí mnohem více!

Nepal Everest

Kulturní bohatství Nepálu jde ruku v ruce s jeho dlouhou a barvitou historií, ale také náboženstvím. Vždyť hovoříme o místu, kde se v roce 536 př.n.l. narodil Siddhártha Gautáma. Nic vám to neříká? Ale Buddhu, zakladatele jednoho z nejrozšířenějších „ateistických“ náboženství určitě znáte.

V rámci poznávacího zájezdu do Nepálu poznáte velmi přívětivé lidi, které doposud neovlivnila moderní civilizace. Pokocháte se výhledem na nejvyšší velehory, při kterém se vám zatají dech. Neméně působivá je i procházka džunglí plné exotických zvířat a tropických rostlin a západ slunce na náhorní plošině Illamu, která je známá nesčetnými čajovými plantážemi.

Nepal 3

Poznávací zájezdy do Nepálu

Návštěva Nepálu patří k zážitkům, které si budete navždy rádi připomínat. Pokud však nepatříte mezi dobrodruhy a nechcete podstupovat cestu takříkajíc „na vlastní pěst“, využijte atraktivní nabídku poznávacích zájezdů, které nabízí renomovaná cestovka Redok. Nebudete se muset o nic starat a Nepálem vás provede zkušený průvodce, který vám zemi ukáže v celé své kráse.

Další informace o poznávacím zájezdu do Nepálu a dalších netradičních destinacích najdete na www.redok.cz. Přejeme vám spoustu nezapomenutelných zážitků!

Nepal 2