Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Superúčinky zelených superpotravin

Zajímáte se o zdravý životní styl a snažíte se do svého jídelníčku zařadit potraviny, které mají na fungování organismu pozitivní účinek? V tom případě jste již jistě termín „zelené potraviny“ případně „zelené superpotraviny“ někdy zaslechli. Ale co si pod ním představit? Jde o unikátní doplňky stravy, které vás sice nezbaví konkrétních zdravotních problémů, ale slouží jako velmi účinná prevence. Představíme vám ty nejznámější, které si v posledních letech získaly spoustu příznivců i u nás.

Green coffe – zelená káva

O pozitivních vlastnostech běžné kávy toho bylo napsáno poměrně dost, ale green coffee neboli zelená káva je o několik úrovní výše. Vyrábí se z nezralých kávových zrn (mají zelenou barvu, proto „green coffee“) a chlubí se výraznými antioxidačními účinky. Kromě toho zabraňuje nadměrnému ukládání tuků a protože obsahuje kyselinu chlorogenovou, podporuje také správné fungování jater.

Také zelená káva obsahuje kofein, který vás nabudí a dočasně zažene únavu. Budete-li zelenou kávu užívat pravidelně, dosáhnete celkového pročištění organismu a budete odolnější proti mykózám, virům a bakteriím.

Magui berry – zázračné ovoce

Mezi přední superpotraviny patří také magui berry – ovoce s velmi vysokým obsahem antioxidantů. Na pohled připomíná klasické borůvky, ale v českých lesích bobule nenajdete. Rostou v Chile a pravidelným užíváním posílíte obranyschopnost a správné fungování organismu a zabráníte nadměrnému ukládání tuků. Magui berry je prospěšné také pro kosti a klouby a představuje perfektní zdroj vitamínu C, železa, sacharidů, bílkovin, vlákniny a antioxidantů. Ženy si nemohou vynachválit pročištění pokožky a za zmínku stojí také pozitivní vliv na psychiku.

Mladý ječmen – nejslavnější superpotravina

Mladý ječmen byl jednou z prvních superpotravin, které o tento sortiment rozpoutaly všeobecný zájem. Obsahuje vysoké množství antioxidantů, vitamínu C, aminokyselin, minerálních látek a stopových prvků. O mladém ječmeni se často hovoří také jako o živém nápoji a kromě toho, že perfektně detoxikuje organismus, také podporuje funkci trávicího traktu. A pozor – někteří uživatelé tvrdí, že má afrodiziakální účinky!