Kryptoměny aneb Jak zhodnotit své finance?

Kryptoměny aneb Jak zhodnotit své finance?

Máte finanční prostředky, které jste se rozhodli nějakým způsobem zhodnotit? Zvážili jste všechna pro i proti a rozhodli se investovat do digitální měny? Otevřeli jste odborné stránky, načetli fungování jednotlivých kryptoměn a nyní už stačí jen začít. Jak prakticky začít investovat do kryptoměn krok za krokem?

Vytvořte bezpečné prostředí pro své kryptoměny

Ať už jste se rozhodli investovat do jakékoliv kryptoměny, je na čase vytvořit si svou kryptoměnovou peněženku. Ta se stává bezpečným prostředím pro váš majetek, který je zaopatřen unikátním kódem pro jeho uzamčení, který musíte střežit a neztratit jej, jinak o vše během vteřiny přijdete.

Investujte na online burze

Pro nákup kryptoměn můžete využít internetové burzy. Zde si stačí založit uživatelský účet, nahrát na něj finanční prostředky a nakoupit za něj samotnou kryptoměnu. Celý proces včetně ověření bankovního účtu a vašich údajů trvá maximálně v řádu několika dnů a je zcela na vás, zda budete investovat do bitcoinů, litecoinů či jiných kryptoměn.

Nákup a prodej bitcoinu

Mezi nejoblíbenější digitální měnu patří bitcoin. Pokud máte zájem o jeho koupi, není nic jednoduššího než se vypravit k bitcoinmatu, který funguje podobně jako běžný bankomat a najdete je po celé České republice. Zde bitcoin můžete nejen zakoupit, ale také lehce prodat.

Bitcoin je možné zakoupit také od jednotlivých uživatelů. Tento způsob je ale již poměrně zastaralý, a to zejména kvůli nevýhodným kurzům. Mezi méně výhodné možnosti získání bitcoinu patří také zakoupení této kryptoměny ve směnárnách, kde se setkáváme s vysokými poplatky za transakci.

Každá investice s sebou nese i různorodou míru rizika. Ať jste začali s investováním do jakékoliv digitální měny, přejeme vám mnoho štěstí a případnou minimální finanční ztrátu.

Publikováno: 22. 12. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Adam