Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Kvalitní těsnění prostupů – důležitá a často podceňovaná součást inženýrských sítí

Prakticky žádná moderní stavba se neobejde bez inženýrských sítí. Ty se skládají z rozličných kabelů, silových nebo sdělovacích vodičů a plynových, odpadních a vodovodních potrubí. Důležitou součástí instalace je správné utěsnění prostupů – kvalita provedení se však bohužel projeví až v momentě, kdy se do objektu dostane nadměrné množství vlhkosti, či dokonce voda nebo plyn. Mezi nejčastější důvody nedostatečného utěsnění nepatří nedodržení technologických postupů, ale nevhodně zvolené nebo nekvalitní těsnění prostupů. Původní úspora se ve finále výrazně prodraží.

Nekvalitní těsnění má mnohem kratší životnost a v dlouhodobém horizontu způsobí růst nákladů za údržbu a v krajních případech za zničený majetek. Řešení je prosté – pokud vás v dohledné čeká realizace inženýrských sítí, obraťte se na profesionály. Prvotní vyšší investice se vám vrátí v dlouhodobějším časovém horizontu vrátí i s úroky. Nejenže ušetříte za údržbu, ale navíc budete usínat s pocitem, že „střeva“ vašeho domu neodbyl fušer.

Mezi renomované specialisty na těsnění prostupů patří společnost GONAP. Zabývá se dodávkou kvalitních těsnících systémů pro utěsňování kabelů a potrubí při prostupech zdivem objektů a dalších méně obvyklých situacích.

KabelyTěsnění prostupů lze realizovat hned několika způsoby – těsnícími řetězy, prstencovým těsněním nebo pryžovými manžetami. GONAP primárně nabízí spolehlivé těsnící systémy ITNEGRA, ale v případě méně standardního provedení pro vás navrhne a vyrobí těsnění prostupů na míru vašim potřebám.

Aktuální nabídka těsnících systémů čítá těsnící manžety, link seal (těsnící řetězy), těsnění ROXETEC, těsnění plošné GP, chráničky, spojky potrubí, těsnící límce, těsnění s ocelovou vložkou, podpěry potrubí, průlezy a poklopy, zavěšení potrubí a konzoly, těsnění pro beztlaké těsnění prostupů a točivé lisované příruby. Součástí výrobního programu jsou také vymezovací objímky, které souží k protažení a uložení potrubí, přechodky pro potrubí, pažnice a chráničky. GONAP vyrábí také těsnící zátky pro dočasné uzavření potrubí a to i na míru.

Technické specifikace a podrobný popis montáže jednotlivých prvků najdete na webu www.tesnici-systemy.cz. Nevíte-li si s výběrem těsnění rady, nevadí. Vyškolení pracovníci vám vždy ochotně poradí a navrhnou nejefektivnější řešení.