Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Jídlo

Objevte kouzlo olivového oleje. Je vhodný i pro tepelnou úpravu!

Zdá se, že zdravější kuchyni svítá na lepší časy i u nás. Tedy alespoň dle statistik, které praví, že výrazně stoupá spotřeba olivového oleje. Ten lze využít snad na tisíc způsobů, nicméně ne všechny značky jsou tak kvalitní, jak jste si možná doposud mysleli. To, že je olej olivový, rozhodně automaticky neznamená, že je dobrý. Naštěstí máte nás a my vám rádi prozradíme, na co si dát při výběru pozor.

Kvalita olivového oleje je rozhodující. Ať už se ho chystáte přidat do salátu, k masu nebo jinému pokrmu, dejte si dobrý pozor na to, po kterém produktu sáhnete.

Na co se zaměřit při výběru olivového oleje?

Nemusí to platit vždy, ale v případě olivového oleje si buďte na 99 % jistí tím, že příliš levný = nekvalitní. Dobrý olivový olej se neprodává v plastu (jistě, najde se pár výjimek), ale ve skle nebo v plechovkách. U nás sice plechovky nejsou tak rozšířené, ale v Řecku – Mekce olivovníků – se do nich balí tradičně. A není tajemstvím, že právě z Řecka pochází ty nejlepší produkty vůbec.

Samozřejmě si dejte pozor na způsob zpracování. Pro lidské zdraví je nejprospěšnější panenský olivový olej lisovaný za studena a nikoliv olej z pokrutin. Ten se připravuje rafinací, což by vás od něj mělo odradit.

Opravdu se nehodí na tepelnou úpravu pokrmů?

Máte za to, že s olivový olej nelze používat k tepelné úpravě? Chyba lávky. Jde o jakousi polopravdu, která vychází z toho, že se při určité teplotě přepaluje. Skutečně tedy nelze použít ke všemu, ale přesto je ideální pro restování a přípravu masa. Oproti ostatním olejům dodá jídlu unikátní chuť. Vyzkoušejte to a určitě nebudete litovat.

Terra Creta – To nejlepší pochází z Kréty

Na závěr jsme si nechali tip na absolutní špičku. Toužíte-li po nejkvalitnějším olivovém oleji, vsaďte na řecké produkty značky Terra Creta (dováží PeMaP s.r.o.).

Olivový olej Terra Creta není populární jen v zemi svého původu, ale všude ve světě. Nedají na něj dopustit profesionálové ani gurmáni. Vsaďte se, že kdyby vaše steaky měly možnost, vyrazí za ním až na Krétu. Naštěstí jim můžete ušetřit cestu a zaskočit jim pro ně do kteréhokoliv většího supermarketu. Případně si olej objednat přímo u distributora na www.pemap.cz.

panenský olivový olej lisovaný za studena

3 komentářů

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Terra Creta kupujeme už léta od firmy Pemap 🙂 je skvělý! Jiný už vůbec nekupuju.. ze supermarketu jsou ty oleje hnusné.. pro mě důležitá kvalita. Navíc Terra Creta není ani nějak moc drahý olej. 🙂 a co víc – je hlavně zdravý!

  • Nedávno jsem si Terra Creta koupili od firmy Pemap. Skvělý! Už jiný kupovat nebudeme, chuť je uplně jiná. Hodí se do všeho. Do salátu, na maso, rybu,..

  • Milujeme tento olivový olej! Terra creta je prostě kvalitní a chutný olej. Opravdu je skvělý, v porovnání s Italskými je chuťově stéjný, proto ho tak rádi užíváme.