Šrouby nejen pro elektrotechniku

Šrouby nejen pro elektrotechniku

Šroubové spoje jsou vedle kolíkových, čepových, klínových, pérových, svěrných a pružných nejpoužívanější rozebíratelné spoje. Šrouby potřebujeme pro různé konstrukce a v celé řadě odvětví, včetně elektrotechnického průmyslu. Sháníte šrouby? Nejen pro elektronická zařízení je nakoupíte v e-shopu TME.eu. Šrouby se jako spojovací součástky nabízí v mnoha druzích. V e-shopu TME jich najdete přes 3000 typů. Faktem je, že mnohdy potřebujeme přesný šroub, a právě ten ne a ne sehnat. Když zklamou hobbymarkety i železářství, vrháme se na internetové vyhledávání: „sroub“ „srouby“, nebo hledáme konkrétní typy, třeba šroub DIN 912. Nehledejte a pojďte nakupovat tam, kde nejspíš mají vše, co potřebujete. TME.eu je perfektně zásobený e-shop především pro elektrotechniky, ale svým sortimentem, třeba zrovna pokud jde o šrouby, uspokojí kohokoliv. Firma dodává šrouby od celé řady významných firem: především od Boossard a Kraftberg, což jsou skutečně vyhlášení výrobci šroubů. Dále od firem Dremec, Dromet, Fix&Fasten, Keystone, Elesa+Ganter, Richco a Yato.

Šrouby pro malé i velké spoje

Velikost šroubu je jen jedním z parametrů, na který hledíme při výběru. TME má proto šrouby popsané do poslední detailu a perfektně připravená databáze umožňuje snadné vyhledávání podle jednotlivých parametrů, které nás s největší pravděpodobností budou zajímat. K dispozici má šrouby od délky 2 mm až po 260 mm, plus metrové závitové tyče. Vybírat lze podle závitu i jeho stoupání, s tím, že v sortimentu nechybí jak metrické závity, tak ty v palcích. Volit máte možnost podle ISO i DIN normy. Šrouby mohou být též speciální – třeba již zmíněná závitová tyč, šroub s okem, objímka, montážní spojka, háček, dorazový šroub a lifting eye bolts. Pokud jde o materiál, bývají z klasické oceli, z nerezové oceli, z nerezové oceli typu A1 a A2, z kyselinovzdorné oceli A4, z brunýrované oceli, z hliníku, mosaze, plastu či polyamidu. Jednoznačně důležitým parametrem je druh hlavy. Šroub může být bez hlavy, ale i s hlavou kulatou, kuželovou, rýhovanou, šestihrannou, válcovou, křídlovou, pro plomby a s okem. Hlava bývá s drážkou a bez. Drážka mívá čtvercový, inbusový a plochý tvar. Speciálními drážkami jsou Phillips, Pozidriv a Torx. Drážky se liší též velikostí.

Nejen různé druhy šroubů na jednom místě

TME neboli Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. je polská firma, které se díky šíři svého sortimentu pro elektrotechniku podařilo expandovat do celého světa. Oslovuje profesionály i amatéry, firmy i kutily. Její výrobky z oblasti elektra, součástky, i další doplňkový materiál, nakupují výrobci, servisáci i modeláři. E-shop TME.eu je rovněž česky a snadno si zboží zakoupíte i u nás v České republice.

Publikováno: 07. 04. 2020

Kategorie: Hobby

Autor: Adam