Pojištění

Levnější povinné ručení máte na dosah ruky. Stačí po něm sáhnout…

Také jste vždy snili o vlastním automobilu a jen co jste si svůj velký sen splnili, zkazily vám iluze náklady, které jsou s provozováním auta spjaty? Pohonné hmoty nejsou zadarmo a stejně tak ani náhradní díly. Pomyslnou třešničku na dortu tvoří povinné ručení, které se v případě některých vozů vyšplhá na nepěkné částky. A co víc, pojišťovny v poslední době výrazně podražily. Výše poplatků už dávno není na úplném dně a vypadá to, že si v budoucnu připlatíme ještě víc. Cenu povinného ručení naštěstí (na rozdíl od benzínu, nafty hmot a součástek) do jisté míry ovlivnit můžeme. Chcete za něj ušetřit i vy?

Povinné ručení nabízí poměrně mnoho pojišťoven a díky konkurenčnímu prostředí se cena pojistného v některých případech výrazně liší. Změnou pojistky tak lze ušetřit nemalé peníze, dokonce i několik tisíc korun ročně.

Pokud vás od změny pojistitele odrazuje představa mnoha hodin schůzek s obchodními zástupci jednotlivých pojišťoven, máme pro vás dobrou zprávu. Žijeme v době informačních technologií a internet už dávno neslouží jen k chatování, vyhledávání hanbatých obrázků a podobných kratochvílí. Stejně dobře si přes něj můžete porovnat pojištění vozidel a v případě zájmu pak novou pojistku uzavřít.

Vaše první kroky by měly směřovat na některý z portálů, který povinné ručení porovnání umožňuje. Mezi ty kvalitní patří například tyto:

  • www.1pojistenionline.cz
  • www.1povinneruceniporovnani.cz
  • www.1pojistenivozidel.cz

Všechny výše uvedené weby jsou velmi intuitivní a najdete na jich podrobný postup, podle kterého najdete výhodnější pojistku a projevíte-li o ní zájem, tak i uzavřete.

Podle statistik na internetu najde výhodnější povinné ručení cca 85 % a to samé platí i o nepovinném havarijním pojištění. Peníze nerostou na stromech a přechod ke konkurenční pojišťovně nezabere více než několik desítek minut. A je jen na vás, jak se svými penězi naložíte…