Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Dovolená a cestování

Cestujte nalehko, budete si to více užívat

Není nic horšího než dovolená, na kterou se vydáte společně s několika obrovskými zavazadly. No dobrá, jsou i horší věci, třeba žádná dovolená, ale přesto je cestování nalehko mnohem, mnohem příjemnější než přesuny s těžkou bagáží. Zkušení cestovatelé preferují zavazadla s váhou pod 7 kg. S takto malou zátěží je to zkrátka radost již od chvíle, kdy vystrčíte paty z bytu. V případě letu se vyhnete zdlouhavému čekání a příplatkům souvisejícím s odbavováním. Ale jak se k tak nízké váze alespoň přiblížit? Dodržujte následující tipy a možná se vám to povede.

Sbalte si věci do menšího zavazadla

V prvé řadě si pořiďte malé zavazadlo, protože když se začnete balit do většího, je více než jisté, že na váhu kolem 7 kg nedosáhnete ani náhodou. V případě menšího zavazadla budete nuceni balit jen to nejnutnější a vše nepotřebné naopak bez milosti vyřadit.

Máte-li tendenci balit věci „pro všechny případy“, nechte je doma. V dnešní době seženete téměř vše všude na světě. Co se dá snadno koupit, nemusíte vláčet s sebou přes půl světa.

Při samotném balení postupujte následujícím způsobem: nejdříve si sbalte nejobjemnější věci a do mezer vložte věci menší. Velmi efektivní je tzv. bundle wrapping – skládání oblečení do jediného balíku. Kromě toho, že vám ušetří místo, zabrání nechtěnému zmačkání.

Cestujte s multifunkčními věcmi

Některé věci přímo vybízí k různým způsobům využití. Tím pádem vám ušetří mnoho drahocenného místa! Tak například zádovou výztuhu u některých batohů využijete stejně dobře jako menší karimatku či sedátko, trekové hole zase namísto tyčí u stanu a s pomocí antibakteriálního gelu na ruce snadno rozděláte oheň. Podobných vychytávek se nabízí celá řada, stačí zagooglovat.

Cestování nalehko je pohodlné a mnohem zábavnější než s těžkou bagáží. A nezapomeňte si „přibalit“ vhodně zvolené cestovní pojištění – nic neváží a ušetří vám spoustu případných starostí. Vybrat si můžete na ervpojistovna.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *