Lipno - perfektní dovolená po celý rok

Lipno - perfektní dovolená po celý rok

Je jen málo míst, kam můžete bez obav vyrazit po celý rok, a přesto se budete skvěle bavit. Patří mezi ně také okolí vodní nádrže Lipno, které nabízí opravdu pestré možnosti vyžití. Chcete-li si dopřát nezapomenutelný prodloužený víkend nebo rovnou plnohodnotnou týdenní dovolenou, rozhodně nešlápnete vedle.

Na Lipno v zimě

Proč se vydat na Lipno během zimy? Důvodů je víc než dost. Největším lákadlem je Skiarál Lipno – jediný pětihvězdičkový areál v Jihočeském kraji. V areálu se rovněž nachází populární naučná Stezka korunami stromů, na kterou můžete plynule přejít z lyžovačky. Tím však zimní radovánky teprve začínají. Vezměte si s sebou i brusle, protože bruslení na zamrzlé ledové ploše přehrady patří k nejintenzivnějším zážitkům. Dokládají to tisíce návštěvníků z celé České republiky i zahraničí. Lipno je zamrzlé od prosince do března a v momentě, kdy led dosáhne požadované tloušťky, vznikne mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk nejdelší pravidelně upravovaná bruslařská plocha v republice. Měří téměř 11 km a její šířka dosahuje až 8 metrů. Mezi další oblíbené lipenské atrakce patří 1 km dlouhý bobová dráha a upravené běžecké trasy ve výše umíněném skiareálu.

Na Lipno na jaře, v létě a na podzim

Jak to vypadá na Lipně po zbytek roku? Na své si přijdou rybáři, milovníci vodních sportu a samozřejmě i příznivci koupání, kteří mohou dovádět také ve vodním ráji Aquaworld. Za zmínku stojí také bikepark, paintball, cykloturistika, in-line bruslení a dalších tisíc aktivit, pro které jsou zdejší podmínky jako stvořené. Pokud vás sport příliš nebere, nebo si jen chcete pořádně odpočinou, jistě oceníte přítomnost luxusních wellness center a vyhlášených restaurací. A po vydatném jídle se vydáte na procházku krásnou přírodou.

Rezervujte si ubytování podle svého gusta (a finančních možností)

Ať už se na Lipno vydáte kdykoliv během roku, pravděpodobně pobudete déle než jedno odpoledne. Neobejdete-li se bez nocelhárny, vyhledejte si ubytování na Lipně prostřednictvím portálu ubytovanilipno.cz. Stačí si vybrat mezi kempy, chalupami, apartmány, penziony a hotely a můžete vyrazit. Praktické filtrování umožňuje vyhledávání ubytování v určité cenové relaci či konkrétní lipenské lokalitě.

Publikováno: 26. 01. 2015

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: dovolená na lipně | lipno v létě | lipno v zimě