Nejste ve své kůži? Vaše tělo si možná žádá o doplnění vitamínu D!

Nejste ve své kůži? Vaše tělo si možná žádá o doplnění vitamínu D!

Žijeme v nelehké době. Čelíme pandemii, kterou moderní svět nepamatuje, a naše životy nabraly úplně jiný směr, než jakým se doposud ubíraly. Nyní, v průběhu podzimních měsíců, to navíc není jen koronavirus, ale také mnohé další nemoci, jež pro oslabený organismus představují více či méně závažnou hrozbu. Proto je vhodné imunitu posilovat všemi možnými a dostupnými způsoby. A měli bychom se zaměřit především na doplnění „slunečního“ vitamínu D. Proč hraje významnou roli pro naše zdraví a jak se projevuje jeho deficit?

Bez slunečních paprsků organismus strádá

S doplňováním vitamínu D to nemáme vůbec snadné. Potravou přijímáme zhruba desetinu potřebného množství a zbylých 90 % vzniká syntézou hormonu zvaného kalcitriol, ke které za normálních okolností dochází působením slunečního záření. Časopis Health uvedl ve své studii, že nedostatkem sluníčka trpí více než polovina populace.

Proč je pro naše zdraví vitamín D nezbytný?

Vitamín D má přímý vliv na 200 různých chemických reakcí a jeho nedostatek není radno podceňovat. Mimo jiné způsobuje svalovou slabost, přecitlivělost, sníženou kondici, změnu nálad – smutek až depresi, nespavost, vysoký krevní tlak a v neposlední řadě může být příčinou únavových zlomenin.

Neváhejte s užíváním doplňků stravy

Dopřejete-li svému tělu vitamín D v dostatečném množství, zajistíte lepší funkci imunitního systému, efektivnější vstřebávání fosforu a vápníku a normalizujete činnost svalů. Nejen na podzim je rozumná suplementace kvalitními doplňky stravy, například vitamínem D3 od jednoho z nejvýznamnějších českých výrobců - společnosti Naturvita. Balení obsahující 90 tablet seženete za skvělou cenu v Gigalékárně. Pod značkou Naturvita najdete i spoustu dalších doplňků stravy s obsahem důležitých vitamínů a stopových prvků. Pokud vám příliš nejede čerstvé ovoce a zelenina, podpořte svou obranyschopnost alespoň tímto způsobem. Udělejte pro svou imunitu maximum a nedávejte nemocem šanci!

Publikováno: 12. 10. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam