Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Dovolená a cestování

Litoměřice – město s bohatou historií

Přemýšlíte, kam o víkendu? Přestaňte šmátrat prstem po mapě a jděte najisto! Zapomeňte na chvíli na „provařené“ lokality, které jste již beztak navštívili několikrát. Vydejte se do někdejšího královského města, jehož jádro je od roku 1950 městskou památkovou rezervací. Ve městě mimo jiné sídlí biskupství litoměřické diecéze. A ano, hádáte správně, protentokrát vyrazíme do Litoměřic!

Litoměřice jsou místem s bohatou historií, která se promítla v počtu pamětihodností. Těch je ve 40ti tisícovém okresním městě, které se nachází na soutoku Labe a Ohře, nespočet. Litoměřicím dominuje centrální Mírové náměstí s mnoha architektonickými skvosty. Některé z gotických staveb se dokonce honosí titulem nejstarších trvale obydlených tuzemských domů. Impozantní je i renesanční radnice s mnoha gotickými prvky nebo původně gotický a dnes již barokní Kostel Všech svatých. A neměli bychom zapomínat ani na Městské divadlo Karla Hynka Máchy, které patří k prvním českým kamenným divadlům. Bylo postaveno v roce 1822 v empírovém slohu.

Neméně zajímavé je i okolí Litoměřic. Ať už se vydáte na nedalekou čedičovou kupu Plešivec mezi vesnicemi Hlinná a Kamík, do 3 km vzdáleného města Terezín nebo 6 km vzdáleného zámku Ploskovice, odnesete si spoustu nezapomenutelných zážitků. Možností je velmi mnoho a za jediný den Litoměřice a okolí určitě neprozkoumáte. Nabízí se tedy otázka – kde sehnat komfortní a cenově dostupné ubytování v Litoměřicích?

Preferujete-li pohodové ubytování v příjemné domácké atmosféře, vsaďte na ubytování Litoměřice – Na statku. Stylový penzion v Chudoslavicích nabízí sedm moderních apartmánů (včetně bezbariérového) s kapacitou až sedm lůžek, což oceníte především v případě, že do Litoměřic vyrazíte s přátel. V každém apartmánu je kompletně vybavená kuchyňská linka, televize, lednice a připojení k internetu. Součástí objektu je i relaxační centrum se saunou, posilovnou a vířivkou. Další informace najdete na webu nastatek.cz.