Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Co jsou to CNC obráběcí stroje?

Počítačem řízený obráběcí stroj. Přesně tak by se dala v překladu charakterizovat zkratka CNC (Computer Numerical Control). Obrábění je výrobní proces, při kterém předem naprogramovaný počítačový software řídí pohyb továrních nástrojů a strojů. Uvedený proces je možné použít také k řízení řady složitých strojů – od brusek a soustruhů až po frézy. Pomocí CNC obrábění se provádí mimo jiné i trojrozměrné řezné úlohy, a to jedinou sadou pokynů.

Cílem CNC obrábění je omezit mechanické, respektive ruční řízení, kdy je zapotřebí lidská obsluha. Sice na první pohled může CNC připomínat běžnou sadu počítačových komponent, ovšem softwarové programy a konzoly používané při CNC obrábění se odlišují od všech ostatních forem výpočtů.

Jak CNC obrábění funguje?

V první řadě si zjistěte, jak vůbec CNC obráběcí stroje fungují, abyste danému segmentu lépe porozuměli. Při aktivací CNC systému jsou požadované řezy naprogramované do softwaru a nadiktované odpovídajícím nástrojům a strojům, které poté provedou zadané úlohy podobně, jako by to udělal i robot.

Samotný kód, který se uchovává v paměti počítače, píšou a upravují programátoři. Systémy CNC nabízejí rozsáhlou výpočetní kapacitu a nejsou statické, protože do již existujících programů je možné prostřednictvím revidovaného kódu přidávat nové podněty.

Co se týče potřeby člověka, ta je opravdu minimální. V procesu CNC obrábění je koncipován 2D i 3D výkres CAD, který je následně převeden do počítačového kódu. Obsluha stroje potom udělá zkoušku, aby bylo zajištěno, že v kódu nejsou žádné chyby. CNC soustružení i vrtání se prosadilo ve všech výrobních odvětvích a CNC výroba má velký význam v oblasti výroby kovů a plastů.

Kdo nabízí CNC obráběcí stroje?

Pokud hledáte společnost, která se zabývá výrobou CNC obráběcích strojů, nabízí se vám Company PMX s.r.o., která má v nabídce CNC vrtání i frézy a další obráběcí stroje.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *