Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Chcete si půjčit, ale jen „trochu“?

Máte horší měsíc a prošustrovali jste výplatu ještě dříve, než se na účtu stačila pořádně ohřát? Chybí vám pár tisícovek a na stole leží složenky, které musíte neprodleně uhradit? I to se může stát a možná vás potěší, že nejste první ani poslední. Co si však v podobné situaci počít a jak ji co nejelegantněji vyřešit? Pokud vám nikdo z okolí nepodá pomocnou ruku v podobě bezplatné půjčky, nezbude vám, než požádat o pomoc banku nebo nebankovního věřitele. Prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti.

Malá půjčka v bance

Na banku se můžete obrátit nejen s požadavkem na úvěr ve výši několika set tisíc, ale stejně tak i pro řádově nižší částky. Pokud vám nevyhovuje minimální výše klasického úvěru (obvykle začíná na dvaceti až třiceti tisících), mohla by vám pomoct malá půjčka v podobě kontokorentu. Vyřízení je poměrně rychlé a pokud máte u dané banky účet, budete mít peníze k dispozici téměř okamžitě. Alternativou může být kreditní karta, nicméně v jejím případě si budete muset minimálně několik dní počkat. Výběr hotovosti je navíc méně výhodný a často se na něj nevztahuje bezúročné období. Budete-li však kreditní kartu využívat správně, udělá vám dobrou službu.

Malá půjčka v nebankovním segmentu

Nebankovní společnosti jsou v rámci mikropůjček flexibilnější a dříve nebo později jistě narazíte na věřitele, jehož produkt bude přesně odpovídat vašim požadavkům. Mezi nejoblíbenější krátkodobé úvěry s nižším úvěrovým rámcem patří takzvané bezúročné půjčky, které jsou navýšeny o fixní poplatek. Půjčka 10000 má několikatýdenní splatnost a pokud peníze nestihnete vrátit v termínu, budete si moct za poplatek splátkový kalendář o několik dnů prodloužit. V každém případě si dejte pozor na nebankovní půjčky s poplatkem předem a pamatujte si, že solidní věřitel nic takového nepožaduje.