Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Luxusní podlaha, která vás přežije

Rozhodli jste se, že vyhodíte koberce a nahradíte je parketami? Správná volba. Parkety mají takřka neomezenou životnost, která je závislá pouze na povrchové úpravě dřeva. Moderní parkety jsou stavěné na velkou zátěž a nemusíte se u nich obávat praskání. Jejich údržba je nenáročná a navíc jsou vhodné i pro alergiky. Vzhledem k tomu, že podlahy tvoří jednu ze základních a nejdůležitějších dominant celého interiéru, bychom měli výběru těch „správných“ parket věnovat patřičnou pozornost. Vyplatí se na ně pohlížet jako na investici a nesnažit se za každou cenu ušetřit. Skutečně kvalitní podlaha totiž vydrží celý život.

Největší výhody parket

Již v úvodu jsme zmínili, že mezi největší výhody parket patří jejich velmi dlouhé životnost. Ta jde, podobně jako u koberců, ruku v ruce s kvalitou. Zvolíte-li nejlevnější variantu, musíte počítat s tím, že parkety nemusí vydržet velkou zátěž a časem popraskají. Možná vás napadlo, proč nesáhnout po řešení z laminátu, které je, oproti dřevěným parketám, téměř zadarmo. I PVC podlahy jsou navíc, stejně jako parkety, bezúdržbové a vydrží značnou zátěž. Důvody jsou hned dva, při čemž tím hlavní je estetická stránka. PVC a laminát zkrátka nevypadají ani zdaleka tak přirozeně, jako přírodní materiály. Další výhodou je možnost renovace parket, kterou uměle podlahy nedovolují. Pokud se laminát či PVC poškodí, nezbude vám, než jej vyměnit.

I stará může vypadat jako nová

Po určitém čase se každá podlaha ušpiní, poškodí a znehodnotí. Není však důvod k obavám – v rukou odborníků je renovace parket hračkou. Prvním krokem je broušení parket, tedy odstranění znehodnoceného laku. Následuje vytmelení spár (objevily-li se) směsí dřevěného prachu s tmelovým roztokem a po jeho zaschnutí pak jemné zbroušení povrchu. Poté se na vyhlazenou podlahu aplikuje několik vrstev (obvykle dvě až tři) základního laku. Posledním krokem je nanesení zátěžového laku – počet vrstev opět závisí na zatížení.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *