Buďte i na cestách na příjmu aneb co vám v autě nesmí chybět

Buďte i na cestách na příjmu aneb co vám v autě nesmí chybět

K létu patří i cestování a výlety, na které se často přemisťujeme autem. Po silnicích a dálnicích s mnoha stavebními uzavírkami nám ale cesta může trvat déle, než jsme čekali, a mobil se nám vybije v nejnevhodnější okamžik. Proto je dobré mít ty správné pomocníky po ruce.

Aby baterka nedošla

Když jedem někam, kde to neznáme, většinou si zapneme navigaci. S aktivními mobilními aplikacemi pak jezdíme třeba i proto, že nás varují před kolonou, nutnou objížďkou nebo nás vedou pohodlnou trasou s nejmenším provozem. GPS, aplikace, mapy a mnoho dalšího ale stojí náš chytrý telefon také mnoho energie, a tak pokud se zdržíme můžeme přijíždět do cíle s vybitým telefonem. Neměla by nám tak chybět nabíječka do auta, díky které bude mít náš mobil stále dostatek energie nejen na informace během cesty, ale i po zbytek dne. I tak se ale vyplatí i powerbanka, která by nám neměla v batohu nebo kufru chybět, abychom měli vždy jistotu, že zůstaneme na příjmu.

Bezpečnost především

Kromě problémů se slabou baterkou nás pak nejčastěji trápí potřeba komunikace během cesty, což ale nemají rádi policisté. Zbytečně voláním za jízdy ohrožujeme sami sebe i ostatní, protože máme k ovládání vozidla už jen jednu ruku, když v druhé držíme telefon. Volat můžeme bezpečně při použití handsfree, což zajistí, že máme stále volné ruce na držení volantu případné řazení i zapínání blinkrů nebo výstražných světel. Pak už není problém se domluvit s přáteli, kde přesně je místo srazu nebo cíl cesty, či je informovat o zpoždění nebo stavu silnice. Mobilní telefon nám dokáže na cestách pomoci, ať už kvůli navigaci, hledání informací na internetu, nebo komunikaci s rodinou či přáteli musí však být provozuschopný a s nabitou baterií. Moderní technologie naštěstí nabízí mnoho možností, jak si telefon udržet v provozu a vyhnout se případným problémům při vybití baterky.

Publikováno: 31. 08. 2019

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam