Málo místa ve skříních? Nahraďte je vestavěnými!

Málo místa ve skříních? Nahraďte je vestavěnými!

Zdá se vám, že se vám doma hromadí věci, které nemáte kam uložit, ale zároveň je nemůžete vyhodit, protože je budete v budoucnu potřebovat? Buďte v klidu, jde o zcela normální jev, který pozorují nejen obyvatelé stísněných bytových jednotek, ale i hrdí majitelé menších rodinných domů. Nedostatek místa je věčné téma a ti, kteří nezdědili rozhlehlý palác nebo alespoň pořádnou vilu, s ním budou muset dříve nebo později zápasit taky. Problém je přitom možno vyřešit poměrně snadno a to prostřednictvím stále populárnějších vestavěných skříní. Ty jsou v mnoha ohledech praktičtější, než klasický nábytek. Běžná skříň, do které ukládáme vše od oblečení až po spotřebiče, které využíváme jen zřídka, je totiž využita jen z části. Vestavěná varianta se chlubí důmyslným uspořádáním a navíc ji lze umístit i do zapomenutých zákoutí, kam by se nám normální nábytek napasovat nepodařilo.

Vestavěný nábytek snoubí design a funkčnost

 Pokud jsme vás navnadili, dejte si s výběrem nového nábytku načas. Vestavěné skříně na míru totiž musí splňovat hned několik kritérií. Měly by být především praktické a ušetřit vám spoustu cenného místa, ale zároveň přidat bydlení na estetice. Promyslete si tedy nejen vnitřní uspořádání, ale i materiály a designové provedení. Předpokládáme, že skříně nebudete pár let měnit a proto se vyplatí „pustit“ žilou a připlatit si za kvalitu. Obavy však nejsou na místě, vestavěný nábytek většinou není o moc dražší než ten sériový a určitě se vám podaří najít výrobce, který vám udělá dobrou cenu. S trochou štěstí ho pořídíte dokonce i levněji. Nebojte se proto oslovit hned několik firem najednou a porovnejte jejich nabídky. Celá řada výrobců navíc nabízí vizualizaci, díky které se budete moct na výsledek podívat ještě předtím, než se na nábytku začne pracovat.

Vraťme se však k samotnému rozložení vestavěné skříně. Nezapomeňte na to, že jste si ji vybrali proto, aby vám ušetřila spoustu místa a usnadnila celkovou orientaci mezi vašimi věcmi. Nebojte se proto popustit na uzdě fantazii a nezapomeňte na nezbytné prvky a doplňky v podobě vysouvatelných košů na prádlo, věšáků, zásuvek a poliček. Samozřejmostí by měly být posuvné dveře, díky kterým je skříně možno umístit i do velmi stísněných prostorů, ve kterých by klasická křídlová varianta znemožnila pohyb.