Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Věděli jste, jak hudba ovlivňuje vaši náladu

Jsou lidé, které hudba provází celý život a nedovedli si bez ní představit ani minutu. Ale jsou také lidé, kteří si hudbu ordinují jen v situacích, kdy je to potřeba a kdy jim to pomůže dosáhnout lepších výsledků nebo výkonu.

Druhy hudby

Rychlá (taneční) hudba

Tento druh hudby vzbudí pozornost a nastartuje mozek. Také ho donutí držet si tempo a naučit se více věcí najednou. Tato hudba pomáhá při učení z důvodu, že lidé jsou navyklí učit se například v hlučné třídě před testem anebo po cestě do školy v autobuse nebo tramvaji, tudíž k efektivnímu učení potřebují „mírný“ ruch.

Příklad: Tujamo, Skrillex, Teknova, James Arthur, Pharrell Williams

Klasická hudba

Podle mnohých studií má klasická hudba nejpozitivnější vliv na malé děti, ovšem i dospělým dokáže navodit klid a učí je trpělivosti. Klasická hudba dokáže rozproudit kreativní myšlení a je tak vhodná u výtvarných činností. Zajímavostí je také názor, že klasická hudba před zkouškou pomůže naprosto odbourat stres.

Příklad: Beethoven, Mozart, Bach, Vivaldi, Dvořák

Hudba beze slov

Tato hudba se dělí na relaxační a meditační. Oba druhy zmírňují stres a uklidňují tělo, duši i mysl. Jsou lidé, kterým k učení pomáhá více relaxační hudba, například zvuky přírody – moře, déšť, šumění stromů a jiné. Jiným lidem zase pomáhá meditační hudba, která svými jemnými melodiemi a tóny prohlubuje soustředění a uvědomění si emocí.

Příklad: The Heart of Nature, Music Rapture, Zen Music, Piano

Metalová a rocková hudba

Mezi oblíbené druhy hudby k učení se na vysoké příčky řadí také metalové balady. Metalové symfonie mají podobný účinek jako klasická hudba. Pomáhají také u výtvarných činností a podněcují kreativitu a emoce.

Příklad: Nightwish, Metalica, Nirvana, Hammerfall, Iron Maiden, Kamelot

Průzkumů na téma hudba k učení bylo provedeno nespočet a výsledky si byly velmi podobné. Vyplynulo, že celkově má hudba příznivý vliv na člověka a dokáže navodit různorodé pocity, v každém případě však záleží na individualitě člověka.

Hudba k různým účelům

Nejen hudební styl, ale i to, jakým způsobem hudbu reprodukujete, ovlivní to, jak na vás hudba zapůsobí. Kromě hudby k meditaci, kterou můžete pouštět přes bluetooth reproduktor, k tanci, kdy je dobré hudbu pouštět přes kvalitní reproduktory nebo ke sportu, kdy oceníte bezdrátová sluchátka, existuje také hudba k učení. Tato hudba má za úkol zbystřit smysly, zlepšit koncentraci a soustředění anebo navodit atmosféru, kdy si člověk zapamatuje nejvíce věcí.

Jakou hudbu máte nejraději vy?

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *