Mangostan - "Ovoce bohů" vás ochrání před volnými radikály. A nejen to!

Mangostan - "Ovoce bohů" vás ochrání před volnými radikály. A nejen to!

Zůstat fit i navzdory náročném životnímu stylu a negativním vlivům prostředí není jednoduché. Průměrný věk dožití se sice zvyšuje, ale často si kvůli nedostatku potřebných látek připadáme mnohem starší a unavenější... Je to i váš případ a rádi byste se opět dostali do formy? V tom případě by vás měla zajímat Garcinie mangostana – rostlina, která se již po několik staletí využívá v tradiční medicíně jihovýchodní Asie. Postupně se rozšiřuje napříč všemi kontinenty a v posledních letech se ji právem dostává značné popularity. Garcia Mangostana je totiž bohatým zdrojem xanthonů – velmi účinných antioxidantů, o kterých věda poskytla poznatky teprve nedávno.

Odkud mangostan pochází? Údajně z nebe...

Kolem „mangosteen“ se váže zajímavá legenda, ostatně jako k většině podobně účinných darů přírody pocházejících z Asie. Ve své domovině si vysloužila přezdívku „ovoce bohů“ nebo také „královna ovoce“. Přívlastky si získala díky vynikající chuti a především zdraví prospěšných účinků, o nich se psalo již kolem roku 600 našeho letopočtu. Toto ovoce údajně daroval lidem sám Budha, který ho přivezl na svém bílém slonu jako dar z nebes. Mangosteen však dostala svůj latinský název Garcinia mangostana L. až za dlouho poté. V 18. století ji pojmenoval významný botanik Laurent Garcin. Tropický a stále zelený strom Mangosteen vyžaduje stabilní tropické podnebí. Dorůstá do výšky až 25 metrů a rodí tmavě fialové plody. Ovoce zraje tři měsíce, má tvar nepravidelné koule a jeho dužina chutná sladkokysele. Lahodná a šťavnatá chuť má nejblíže k chuti hrušky, broskve, banánu a lychee. Ovoce má trpkou vnější část oplodí, které odrazuje škůdce. Stromy mangostanu se poměrně obtížně rozmnožují, ale zato se běžně dožívají přes sto let a každoročně urodí tisíce plodů.

Jaké jsou pozitivní účinky exotického ovoce?

Vraťme se však k vašemu zdraví. Proč byste měli zvážit příjem antioxidantů i vy? Na lidský organismus neustále působí volné radikály, které jej oslabují. Poškozují buňky, orgány i DNA. A právě tomu lze zabránit zvýšeným příjmem antioxidantů. Mangoseen nabízí komplexní řešení – podporuje celkovou imunitu organismu a dokáže zmírnit následky mnoha onemocnění. Ať už jde o snížení pocitu únavy, zpomalení stárnutí, podporu zdravého krevního oběhu, regulaci tlaku, redukci poškozených nervů či potlačení zánětu střev – účinky se projeví okamžitě.

Chcete to vyzkoušet? Objednejte si produkty online!

Mangosteen je k mání v různých podobách – jako 100% extrakt bez přidaných sladidel a cukru, ale také jako kosmetika (denní a noční krém, tělové mléko, šampon, sprchový gel a kondicionér). Produkty seženete z pohodlí domova na www.vr-bestforlife.com. mangosteen Společnost VITAROYAL s.r.o. nabízí také další a neméně zajímavé produkty, které podpoří vaše zdraví a udrží vás v kondici. Za zmínku stojí COLONFIX a DETOX – doplňky stravy, které můžete užívat v rámci detoxikace organismu. A v neposlední řadě také výživové a vitalizační doplňky 4ENERGY (pro muže) a 2ENJOY (pro ženy).

Publikováno: 11. 04. 2015

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: mangostan ovoce | mangosteen