Znaky Halloweenu

Znaky Halloweenu

Blíží se listopad, a tím se také blíží svátek všech mrtvých. U nás se tento svátek slaví 2. listopadu a nazýváme jej „Dušičky“ a jejich symbolem jsou hořící svíce zapálené v upomínku našich blízkých. Ale již pár let si nás získává i americká obdoba tohoto svátku, kde ho slaví úplně jiným způsobem a mnohem intenzivněji, je to pro ně svátek Všech svatých, slaví se 31. října, a jistým způsobem také podzimní ikona příprav na zimu. A jaké jsou vlastně typické znaky chtěného i nechtěného Halloweenu?

Typické znaky Halloweenu

Přestože u nás je Halloween vnímán jako čistě americký svátek, ve skutečnosti jej v dnešní podobě do Ameriky přinesli Irové. Ti vyřezávali do vydlabané řepy či brambor strašidelné obličeje, které kladli na okenní římsy, aby své domovy ochránili před duchy zemřelých. V kostýmech pak vycházeli za koledou. Až v Americe byla řepa zaměněna za dýni a stala se ústředním znakem Halloweenu. K rozsvíceným vyřezávaným dýním se váže stará irská pověst o opilci a šprýmaři Jackovi, kterého nechtějí ani v nebi, ani v pekle, a bloudí světem s dýní s uhlíkem uvnitř. Proto jsou i dnes vyřezané dýně se svíčkou uvnitř přezdívány za Jack-o´-lant

Další znaky Halloweenu

Původně Keltové skládali oběti, aby uklidnili zlé duchy, dnes putují lidé ve strašidelných kostýmech od jednoho domu k druhému s koledou Trickortreat neboli „Koledu, nebo vám něco provedu“, za což dostávají sladkosti anebo sbírají úpisy. Dalšími znaky tohoto svátku jsou čarodějky, duchové, černé kočky, oheň, příšery, kostlivci a to vše v barvách černé a oranžové. Abyste si mohli vyřezat strašidelnou dýni s dětmi nebo jen tak pro radost, je k tomu potřeba kvalitní nůž, jako je třeba keramický nůž ze sady od Oravy CKS-7. Tato sada obsahuje 5 nožů nerezavějící oceli.Vysokou pevnost nožů zajišťuje zhotovení z jednoho kusu oceli, které je pevně přichycené masivním nýtováním. Rukojeti jsou vyrobeny z ergonomicky tvarovaného tvrdého plastu.

Publikováno: 31. 10. 2018

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: halloween | znaky halloweenu