Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Znaky Halloweenu

Blíží se listopad, a tím se také blíží svátek všech mrtvých. U nás se tento svátek slaví 2. listopadu a nazýváme jej „Dušičky“ a jejich symbolem jsou hořící svíce zapálené v upomínku našich blízkých. Ale již pár let si nás získává i americká obdoba tohoto svátku, kde ho slaví úplně jiným způsobem a mnohem intenzivněji, je to pro ně svátek Všech svatých, slaví se 31. října, a jistým způsobem také podzimní ikona příprav na zimu. A jaké jsou vlastně typické znaky chtěného i nechtěného Halloweenu?

Typické znaky Halloweenu

Přestože u nás je Halloween vnímán jako čistě americký svátek, ve skutečnosti jej v dnešní podobě do Ameriky přinesli Irové. Ti vyřezávali do vydlabané řepy či brambor strašidelné obličeje, které kladli na okenní římsy, aby své domovy ochránili před duchy zemřelých. V kostýmech pak vycházeli za koledou.

Až v Americe byla řepa zaměněna za dýni a stala se ústředním znakem Halloweenu. K rozsvíceným vyřezávaným dýním se váže stará irská pověst o opilci a šprýmaři Jackovi, kterého nechtějí ani v nebi, ani v pekle, a bloudí světem s dýní s uhlíkem uvnitř. Proto jsou i dnes vyřezané dýně se svíčkou uvnitř přezdívány za Jack-o´-lant

Další znaky Halloweenu

Původně Keltové skládali oběti, aby uklidnili zlé duchy, dnes putují lidé ve strašidelných kostýmech od jednoho domu k druhému s koledou Trickortreat neboli „Koledu, nebo vám něco provedu“, za což dostávají sladkosti anebo sbírají úpisy.

Dalšími znaky tohoto svátku jsou čarodějky, duchové, černé kočky, oheň, příšery, kostlivci a to vše v barvách černé a oranžové.

Abyste si mohli vyřezat strašidelnou dýni s dětmi nebo jen tak pro radost, je k tomu potřeba kvalitní nůž, jako je třeba keramický nůž ze sady od Oravy CKS-7. Tato sada obsahuje 5 nožů nerezavějící oceli.Vysokou pevnost nožů zajišťuje zhotovení z jednoho kusu oceli, které je pevně přichycené masivním nýtováním. Rukojeti jsou vyrobeny z ergonomicky tvarovaného tvrdého plastu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.