Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zvířata

Chystáte se na stavbu elektrického ohradníku, ale nevíte si rady s výběrem komponentů?

Nebude to trvat dlouho a letošní zima definitivně skončí, což pro chovatele dobytka a dalších chovných zvířat znamená jediné – důkladnou kontrolu ohradníku, který stádo udržuje ve vymezeném prostoru. A pokud se s farmařením teprve chystáte začít, nezbude vám, než pastvinu ohradit takříkajíc zgruntu. Chcete-li mít jistotu, že vaše zvířata udržíte pohromadě a navíc v bezpečí, sáhněte po elektrickém ohradníku, který nabízí společnost Kamír & Co – jeden z předních odborníků na potřeby pro chovatele.

Co je to elektrický ohradník a z čeho se skládá?

Elektrický ohradník představuje nejoblíbenější variantu ohrazení pastviny a mezi největší výhody patří rychlá a levná realizace, ale také efektivita. Z pastviny, která je ohrazena elektrickým ohradníkem, zvířata neutečou a zároveň jsou dostatečně chráněna před případnými predátory.

Elektrické ohradníky tvoří soustava různých komponentů a základ tvoří zdroj. Při jeho výběru je nezbytné přihlížet k tomu, pro jaký typ zvířat bude ohrada určena. Každé zvíře má jinou citlivost a zdroj, který je vhodný pro dobytek, nemusí být ideální pro citlivější zvířata.

Výběrem zdroje vaše dilema teprve začíná a budete si muset zodpovědět i na další otázky týkající se typu vodičů a jejich množství (lanka, dráty, nebo polyetylenové pásky?), typu kůlů, izolátorů či vysokonapěťových kabelů. V neposlední řadě záleží také na tom, jestli v bezprostředním okolí ohrady roste vzrostlejší vegetace. Máte z toho hlavu jako balón a netušíte, jak se rozhodnout?

Konfigurace elektrického ohradníku snadno a rychle

Vraťme se k výše zmíněnému specialistovi. Společnost Kamír & Co nabízí veškeré komponenty, které jsou ke stavbě elektrického ohradníku nezbytné a pro ty, kteří se s ohradníky doposud nesetkali, spustil novou službu v podobě konfigurátoru elektrického ohradníku.

Konfigurátor má podobu přehledného formuláře, do kterého zadáte základní parametry týkající se plochy, kterou chcete ohradit. U žádné položky nechybí nápověda a pokud si nebudete jistí, co do kolonky vyplnit, můžete si ji rozkliknout. Můžete si však také z několika nejčastějších variant, které byly přednastaveny pro jednotlivé druhy zvířat. Jednodušší už to opravdu být nemůže!