Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Volný čas

Martingale – perfektní ruletní systém, se kterým nemůžete v kasinu prohrát?

Rozhodli jste se vyzkoušet ruletu, ale nechcete své žetony pokládat na herní platno náhodně? Nepatříte-li mezi mizivé procento šťastlivců, na které se štěstěna usměje, ať už udělají cokoliv, neobejdete se bez důmyslné strategie. Tedy systému, který může vaše šance na výhru výrazně zvýšit a my vám jeden z nich prozradíme. Nejde o tajnou formuli, kterou si „vyvolení“ hráči předávají mezi sebou, ale o starý dobrý martingale. Možná jste o něm slyšeli v souvislosti s „červenou a černou“, ale v podstatě lze aplikovat také na sudou/lichou nebo nízkou/vysokou.

Jak hrát martingale?

Martingale je velmi jednoduchý ruletní systém, který vymyslel někdejší provozovatel kasína John Henry Mardindale (název systému byl později zkomolen). Hráči ho používají v několika variantách a ta původní spočívá ve zdvojnásobení sázky v případě prohry. Tedy:

v prvním spinu vsadíte 1 žeton a pokud prohrajete, vsadíte v příštím kole dvojnásobek (2 žetony). V případě výhry dostanete zpět celý vklad a jeden žeton navíc. Prohrajete-li ve druhém kole, vsadíte v následujícím 4 žetony (dvojnásobek vkladu z předchozího kola).

Dokonalý ruletní systém?

Systém Martingale budí dojem neprůstřelnosti, ale tak jako všechny ostatní systémy, i on má svá slabá místa. Tím prvním je fakt, že může dojít k velmi dlouhé sérii stejné barvy, kterou vzhledem ke zdvojnásobování kapitálu neustojíte. Při deseti po sobě jdoucích stejných barvách musíte vsadit 1535 žetonů {1 + 2 + 4 + 8 + 16 + 32 + 64 + 128 + 256 + 1024), což je vzhledem k výhře ve výši jednoho žetonu velmi mnoho. Výjimkou nejsou ani mnohem delší řady stejných barev, ke kterým sice nedochází příliš často, ale jejich pravděpodobnost roste úměrně s počtem odehraných spinů.

Lze tedy Martingale aplikovat v praxi a vyhrát pár žetonů k dobru?

Jistě, ovšem za předpokladu, že si stanovíte limity a v případě prohry kasíno opustíte. Psychika je největším protivníkem každého hráče a vůbec nejhorší je vnitřní hlas, který nabádá k další hře a opětovnému získání prohraných žetonů. Martingale je skutečně efektivní pouze s neomezeným (případně velmi velkým) kapitálem, který je pro většinu smrtelníků nedosažitelný. Kasína navíc limitují objem sázek a v případě prohrané x-té série už sázku nelze navyšovat.

Tak jako tak jde o zajímavý systém, který si čas od času zahrají i zkušenější hráči. Další zajímavosti a další varianty o něm najdete na www.martingale.cz.