Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Martingale – perfektní ruletní systém, se kterým nemůžete v kasinu prohrát?

Rozhodli jste se vyzkoušet ruletu, ale nechcete své žetony pokládat na herní platno náhodně? Nepatříte-li mezi mizivé procento šťastlivců, na které se štěstěna usměje, ať už udělají cokoliv, neobejdete se bez důmyslné strategie. Tedy systému, který může vaše šance na výhru výrazně zvýšit a my vám jeden z nich prozradíme. Nejde o tajnou formuli, kterou si „vyvolení“ hráči předávají mezi sebou, ale o starý dobrý martingale. Možná jste o něm slyšeli v souvislosti s „červenou a černou“, ale v podstatě lze aplikovat také na sudou/lichou nebo nízkou/vysokou.

Jak hrát martingale?

Martingale je velmi jednoduchý ruletní systém, který vymyslel někdejší provozovatel kasína John Henry Mardindale (název systému byl později zkomolen). Hráči ho používají v několika variantách a ta původní spočívá ve zdvojnásobení sázky v případě prohry. Tedy:

v prvním spinu vsadíte 1 žeton a pokud prohrajete, vsadíte v příštím kole dvojnásobek (2 žetony). V případě výhry dostanete zpět celý vklad a jeden žeton navíc. Prohrajete-li ve druhém kole, vsadíte v následujícím 4 žetony (dvojnásobek vkladu z předchozího kola).

Dokonalý ruletní systém?

Systém Martingale budí dojem neprůstřelnosti, ale tak jako všechny ostatní systémy, i on má svá slabá místa. Tím prvním je fakt, že může dojít k velmi dlouhé sérii stejné barvy, kterou vzhledem ke zdvojnásobování kapitálu neustojíte. Při deseti po sobě jdoucích stejných barvách musíte vsadit 1535 žetonů {1 + 2 + 4 + 8 + 16 + 32 + 64 + 128 + 256 + 1024), což je vzhledem k výhře ve výši jednoho žetonu velmi mnoho. Výjimkou nejsou ani mnohem delší řady stejných barev, ke kterým sice nedochází příliš často, ale jejich pravděpodobnost roste úměrně s počtem odehraných spinů.

Lze tedy Martingale aplikovat v praxi a vyhrát pár žetonů k dobru?

Jistě, ovšem za předpokladu, že si stanovíte limity a v případě prohry kasíno opustíte. Psychika je největším protivníkem každého hráče a vůbec nejhorší je vnitřní hlas, který nabádá k další hře a opětovnému získání prohraných žetonů. Martingale je skutečně efektivní pouze s neomezeným (případně velmi velkým) kapitálem, který je pro většinu smrtelníků nedosažitelný. Kasína navíc limitují objem sázek a v případě prohrané x-té série už sázku nelze navyšovat.

Tak jako tak jde o zajímavý systém, který si čas od času zahrají i zkušenější hráči. Další zajímavosti a další varianty o něm najdete na www.martingale.cz.