Máte hlučné sousedy? Nic, co by nevyřešilo odhlučnění stěny!

Máte hlučné sousedy? Nic, co by nevyřešilo odhlučnění stěny!

Přestěhovali jste se do nového bydlení a záhy zjistili, že jsou vaši sousedé velmi hluční? Můžete jim zkusit domluvit, ale pravděpodobně budete mít smůlu. Mnohem horší situace však nastává v momentě, kdy zjistíte, že budova je poněkud nešťastně architektonicky řešená a slyšet jsou i sousedé, které rozhodně nelze pokládat za hlučné. Naštěstí existuje poměrně jednoduchý způsob, jak se s nadměrným hlukem vypořádat. Můžete se obrátit na odborníky a nechat si svůj byt odhlučnit.

Kdy přijde odhlučnění stěny vhod?

Odhlučnění je samozřejmě vhodné i pro lidi, kteří jsou si vědomi toho, že jsou původcem hluku právě oni. V praxi se může jednat o hudebníky trávící spoustu volného času hraním na hudební nástroje, vyznavače hlasité hudby, ale také zamilované páry toužící po soukromí při svých milostných hrátkách. Důvodů, proč uvažovat o důkladném odhlučnění stěny, se najde poměrně dost.

Jak odhlučnění probíhá?

Prvním krokem by mělo být profesionální měření hluku. Odborník se dostaví až k vám domů a provede první měření, na základě kterého zjistí, zda míra hluku překračuje únosnou mez. Naměřené hodnoty zároveň poslouží při srovnání po realizovaném odhlučnění. V rámci konzultace vám pak odborník navrhne vhodné řešení s ohledem na vaše individuální požadavky. Pokud se hluk šíří přes zeď, dostanete na výběr mezi kontaktní a bezkontaktní konstrukcí. Kontaktní konstrukce se používá v případě, kdy se hluk šíří do místnosti přes stěnu a je nezbytné jí izolovat. Používají se různé zvukové izolační materiály s minimální tloušťkou od 1,5 cm včetně sádrokartonu. S ohledem na míru hluku lze použít materiály o tloušťce přes 6 cm pro ještě účinnější odhlučnění až o 15 dB. Při významném hluku nachází uplatnění takzvané bezkontaktní konstrukce. Princip tohoto řešení spočívá ve vzduchové mezeře mezi izolační konstrukcí a stěnou. Oproti kontaktní konstrukci si však žádná větší tloušťku stěny. Na druhou stranu jde o extrémně variabilní řešení. Spoustu dalších informací zabezpečení odhlučnění bytu včetně zlepšení jeho akustických vlastností najdete na potichu.cz.

Publikováno: 14. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak odhlučnit byt | odhlučnění bytu | odhlučnění stěny