Jakou hudbu na svatební obřad a veselí?

Jakou hudbu na svatební obřad a veselí?

Vhodná hudební kulisa svatebního dne je základním předpokladem pro navození příjemné atmosféry, kterou si tato výjimečná událost bezesporu žádá. Společně s ostříleným svatebním DJ Radkem Šimlem vám přinášíme několik tipů na muziku, která se hodí pro svatební obřad, hostinu, novomanželský tanec i následnou odpolední a večerní party.

Hudba na svatební obřad

Vše se odvíjí od preferencí ženicha s nevěstou. Oblíbené písničky totiž umí navodit uvolněnou atmosféru, ve které se budete cítit komfortně. Díky tomu z vás opadne i se sílou okamžiku spojená nervozita.

Příchod hostů

Nejprve se kolem místa, kde dojde ke sňatečnému obřadu, shromáždí svatební hosté. Pro jejich příchod zpravidla postačí 1-2 songy, které by měly být energické, ale přitom decentní. Jako např.: The Piano Guys, Les Passants nebo Perfect.

Příchod ženicha a svědků

Převážně 1 písnička postačí po pokrytí příchodu ženicha a svědků. V ideálním případě zazní oblíbený song právě ženicha, což je samozřejmě velice individuální. Jako inspiraci lze ale doporučit třeba oblíbené písničky Paradise, Theme Song z populární série alá Rocky Balboa nebo Hold on I’m coming.

Příchod nevěsty

Samostatná písnička většinou hraje při příchodu nejdůležitější ženy toho dne – nevěsty. Stejně jako u příchodu ženicha je potřeba, aby se nevěsta cítila příjemně a hudba snížila nervozitu, která se v ten moment chtě-nechtě dostaví. Inspirací budiž songy Time od Hanse Zimmera nebo Theme Song z filmu Forrest Gump.

Sňatečné prohlášení, výměna prstýnků a polibek

Jako podkres při slovech oddávajícího, souhlasného prohlášení snoubenců a následné výměně prstýnků a prvním manželském polibku bude čas na 1-2 písničky. Variantou v tomto případě jsou např. Kiss the Rain nebo River Flows In You od Yirumy.

Gratulace

Pozitivní, odlehčená a oslavná hudba se pouští během toho, než vám svatební hosté krátce po sňatečném prohlášení pogratulují ke vstupu do manželství. Inspiraci můžete hledat třeba v Tick Tock, Still Falling For You nebo zaručené klasice Love Is All You Need od nesmrtelných Beatles. Při výběru hudby pro tuto pasáž si uvědomte, že během gratulací a objímání nejen s rodiči a nejbližšími přáteli zpravidla ukápne nejedna slza.

Hudba na svatební hostinu

Hostina se na svatbách nese v klidném duchu. Novomanželé i svatebčané se věnují slavnostnímu obědu o několika chodech a pozvolna spolu konverzují. Není žádoucí, aby v místnosti bylo ticho, ale stejně tak nesmí hrozit, že se budete s hudební kulisou překřikovat. Playlist se i tady odvíjí hlavně od preferencí ženicha s nevěstou, ale je třeba si uvědomit, že metalové vypalovačky se na klidný oběd moc nehodí. Pošetřete si je na večer, kdy na ně určitě přijde řada.

Hudba na novomanželský tanec

První manželský tanec budete mít v živé paměti do konce života. Neplatí zde žádná pravidla, kromě jednoho: „Jaké si to uděláš, takové to máš!“ Je tak pouze na vás a vašich schopnostech, zda si tanec „odbudete“ klasickým ploužákem, anebo zda svatebčany zaujmete secvičenými figurami. Této volbě však logicky musí odpovídat volba doprovodné muziky. Pokud nevíte, jakou zvolit, zeptejte se svého DJ nebo agentury, která vám svatbu chystá. Jistě vám poradí.

Hudba na svatební party

Odpoledne, večer a v noci během svatební party bude čas na vše; pohádkové hity pro malé děti, vážnou hudbu pro babičky a dědečky, country pro strýčka a samozřejmě disko, pop, rock, metal… zkrátka vše, co se protíná s vašimi hudebními preferencemi. Profesionální DJ, který ročně odehraje několik desítek svateb, vám připraví playlist na míru tak, aby na svatbě panovala v každou hodinu skutečně příjemná atmosféra. S tím, že s pokročilejšími hodinami a narůstající hladinou alkoholu v krvi songy hrají k poslechu i tanci o poznání hlasitěji než třeba u oběda.

Publikováno: 06. 06. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam